Gabinet pielęgniarski – jak go otworzyć?

przez EduInfo 6 585 views0

jak otworzyć gabinet pielęgniarski

Jesteś pielęgniarką i nie zadowalają Cię zarobki oraz system pracy w szpitalu? Jest na to sposób! Zobacz, co zrobić, by otworzyć własny gabinet pielęgniarski i by uniezależnić się od szpitalnych dyżurów oraz podnieść swój poziom życia.

Własna działalność pielęgniarska – powody, dla których warto

Powszechne oburzenie wywołują niskie zarobki białego personelu służby zdrowia. Pielęgniarki na własnej działalności mogą liczyć nawet na kilkukrotnie wyższe zarobki niż ich koleżanki po fachu pracujące na etat w szpitalach. Samozatrudniające się pielęgniarki są w stanie zarobić nawet na kilkanaście tysięcy złotych miesięcznie. Co, oprócz zarobków może zdecydować o tym, że zaczniesz własną działalność pielęgniarską?

 • Warto zauważyć, że działalność pielęgniarska jest wyłączona z VAT-u, dlatego nie musisz martwić się o koszty i formalne związane z jego odprowadzaniem.
 • Twój tryb pracy oraz zarobki zależą wyłącznie od organizacji, chęci i zmysły biznesowego – oznacza to koniec uciążliwych, dwunastogodzinnych dyżurów za niewielkie pieniądze.
 • Pielęgniarki często łączą własną działalność z pracą na etat w szpitalu. Robią to, ponieważ szpital załatwia wszystkie formalności związane z ZUS-em.

Gabinet pielęgniarski – kto może go otworzyć?

Warunków, które pozwalałby otworzyć własny gabinet pielęgniarski nie ma zbyt wielu. Na tego typu krok może się zdecydować niemal każda pielęgniarka. Jakie warunki musisz spełnić, by móc zacząć własną pielęgniarską działalność?

 • Przede wszystkim wykształcenie – uprawianie zawodu pielęgniarki wymaga kierunkowego wykształcenia.
 • Musisz posiadać pełne, nieograniczone niczym prawo do wykonywania zawodu pielęgniarki.
 • Wymagane jest przynajmniej dwuletnie doświadczenie w wykonywaniu zawodu.
 • Jeśli chcesz zajmować się konkretną dziedziną pielęgniarstwa, np. położnictwem, musisz posiadać specjalizację w tej dziedzinie.
 • Przerwa w wykonywaniu przez Ciebie zawodu pielęgniarki, nie może łącznie przekroczyć 5 lat w okresie 6 lat przed złożeniem wniosku o zarejestrowanie działalności.
 • Oprócz zarejestrowania działalności gospodarczej, należy również uzyskać wpis do Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych.

Stacjonarny gabinet – to wcale nie jest konieczne

Prowadzenie fizycznego gabinetu może okazać się kosztowne, a wymagania sanepidu trudne do spełnienia. Jeśli jednak ten system pracy odpowiada Ci najbardziej, możesz świadczyć usługi pielęgniarskie stacjonarnie. Jeżeli prowadzisz swoją działalność w formie spółki wówczas usługi muszą być świadczone stacjonarnie. Jak inaczej możesz pełnić wykonywać swój zawód?

 • Wiele samozatrudniających się pielęgniarek decyduje się wyłącznie na wizyty domowe. Ta metoda prowadzenia działalności niweluje koszty utrzymania gabinetu, a generuje koszty transportu. Te jednak są zdecydowanie niższe.
 • Możesz też zwierać umowy z przedsiębiorstwami leczniczymi, np. szpitalami czy ośrodkami zdrowia i pełnić obowiązki w ich placówkach.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>