PIT 2018 – czy pamiętasz o złożeniu deklaracji? Zrób to przez internet!

przez EduInfo 715 views0

Został już tylko niecały tydzień na rozliczenie deklaracji podatkowej za ostatni rok! Jeżeli jeszcze tego nie zrobiłeś, warto zapewnić sobie spokój na długi majowy weekend – i złożyć zeznanie przez internet.

Gorący kwiecień, czyli rozliczenie na ostatnią chwilę

Zawsze w kwietniu temat rozliczeń PIT powraca, skutecznie podgrzewając wiosenną atmosferę. Do lamusa odchodzą już powoli wielometrowe kolejki przed lokalnymi filiami urzędów skarbowych, w których to podatnicy na ostatnią chwilę składają swoje zeznania przed rozgorączkowanymi urzędnikami. Dzięki elektronicznym metodom obsługi płatnika, rozliczenie PIT stało się prostsze niż nigdy. Dobrze zatem, by uwinąć się z tą koniecznością jeszcze przed rekordowo długim weekendem.

ePUAP – rozlicz PIT bez wychodzenia z domu

Każdy podatnik rozliczający się za pomocą druku PIT-36 lub PIT-37 od kilku lat ma możliwość złożenia deklaracji za pomocą Elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej (ePUAP). Do rozliczenia się z fiskusem poprzez internet potrzebne będzie założenie tak zwanego profilu zaufanego. Bez wychodzenia z domu może zrobić to każdy, kto dysponuje kontem w banku obsługiwanym za pomocą usług płatności elektronicznej. Uwierzytelnianie odbywa się na stronie banku i zajmuje kilka minut.

Przez internet najszybszy PIT

W tym roku podatnicy mieli również możliwość ubiegania się o przygotowanie wypełnionej „z góry” deklaracji – zajmowały się tym odpowiednie filie urzędów skarbowych. Niestety, w tym roku czas na złożenie wniosku o przygotowanie deklaracji przez urząd minął 16 kwietnia. Rozliczenie za pomocą ePUAP jest w tej chwili najszybszym sposobem wypełnienia popularnego PIT-a. Więcej informacji znaleźć można na stronie https://obywatel.gov.pl/czym-jest-epuap.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>