Części oryginalne czy zamienniki – co wybrać do motocykla?

przez EduInfo 192 views0

części oryginalne czy zamienniki

Konieczność wymiany części w motocyklu zawsze stawia motocyklistę przed wyborem droższych oryginałów lub tańszych zamienników. Czy oryginalne części motocyklowe zawsze muszą okazać się lepsze od zaminnych? Dowiedz się wszystkiego, co warto wiedzieć o częściach elementach podzespołów motocykli oraz gdzie zaopatrywać się w części i akcesoria.

Oryginalne części motocyklowe

Części oryginalne posiadają oznaczenia OE (original equipment, na rynku polskim jest to oznaczenie O). Są pewne kategorie części, w których rzeczywiście najkorzystniej jest postawić na oryginalne części motocyklowe pochodzące prosto od producentów. Są to przede wszystkim elementy mechaniczne, a także karoseria. Pomimo wyższej ceny najlepiej jest kupić oryginalny osprzęt silnika, np. sprzęgła. Oryginalne powinny być też elementy zawieszenia. Kupując oryginał, masz pewność, że wszystkie otwory mocujące zostały umieszczone odpowiednio, a kolor lakieru czy elementu plastikowego jest dokładnie taki sam, jak w fabrycznie nowym modelu.

Zamienniki bez oznaczenia marki

Na rynku dostępne są części zamienne z oznaczeniem OEM (Original Equipment Manufacturer, w Polsce także oznaczenie Q). Są produkowane w tych samych fabrykach, które wytwarzają oryginalne części dla koncernów motoryzacyjnych. Są wyprodukowane zgodnie z tą samą technologią i z identycznych materiałów co oryginały. Jedyną różnicę stanowi to, że nie są oznaczone markami pojazdów. Wybierając zamienniki OEM, masz pewność, że nie odbiegają jakością od części oryginalnych.

Części zamienne od innych producentów

Zamienniki posiadające oznaczenie OEQ (Original Equipment Quality, w Polsce również P) to części, które mogły być produkowane według innych technologii oraz z innych materiałów niż oryginały. Producenci tych części muszą potwierdzać ich jakość jest równa jakości oryginalnych części motocyklowych.

Kiedy można pokusić się o zamienniki?

Na rynku dostępne są jakościowe części zamienne układów hamulcowych. Motocykliści często decydują się na zamienne klocki lub tarcze. Podobnie sprawa przedstawia się w kwestii wydechu. Najczęściej na zamienniki decydujemy się, kiedy zachodzi konieczność wymiany uszczelek, świec, pasków, przewodów – a zatem elementów, które szybko ulegają zużyciu.

Gdzie kupować części motocyklowe?

Coraz więcej zadowolonych motocyklistów kupuje oryginalne części motocyklowe w sklepie MaxiBikehttps://www.maxibike.pl/pl/czesci-zamienne-oem-c.html. Dostępne są tam także części powystawowe oraz zamienniki. W jego ofercie znajduje się blisko 4 miliony części motocyklowych, co czyni sklep MaxiBike miejscem z najbardziej kompleksowym asortymentem na rynku. Oferta zawiera elementy wymienne do motocykli, quadów oraz skuterów. Ponadto dostępne są tam również akcesoria motocyklowe oraz odzież. Co więcej – sklep MaxiBike wychodzi naprzeciw oczekiwaniom kobiet, które w jeździe na motocyklu odnalazły swoją pasję. Obuwie, kurtki i kaski dostępne są również w wariantach damskich.

Dlaczego warto postawić na MaxiBike?

Sklep https://www.maxibike.pl/pl/ został stworzony przez motocyklistów dla motocyklistów. Dzięki tej samej pasji jego pracownicy doskonale znają potrzeby klientów. Ponadto sklep został w pełni zinformatyzowany, dlatego możesz bezpiecznie dokonywać w nim zakupów online. To wszystko dzięki:

  • bezpiecznym transakcjom internetowym,
  • możliwości zwrotu zakupionego towaru,
  • szybkim dostawom,
  • możliwości monitorowania statusu zamówienia,
  • przystępnym cenom.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>