Edukacja

Na czym polega wartość kursów językowych za granicą?

Podróże kształcą. Ta maksyma nie traci na aktualności mimo dostępności multimediów. Internet, komórka, tablet nie zastąpią kontaktu z drugim człowiekiem, wrażeń związanych z poznawaniem dotychczas nieznanych miejsc i emocji, gdy uda się pokonać własne słabości i nauczyć czegoś nowego. Kursy językowe idealnie wpisują się w nurt wyjazdów edukacyjnych. Korzyści z nimi związane nie dotyczą jedynie aspektów językowych. Sprawdźmy, co można zyskać decydując się na kurs językowy za granicą.

Sukcesy językowe

Eksperci od nauki języków obcych (np. firma ATAS) zalecają, by wyjazd na kurs językowy trwał minimum – 2 tygodnie. To optymalna długość, która pozwala na swobodną aklimatyzację i taką ilość zajęć, w której aktywne uczestnictwo przyniesie widoczny efekt po powrocie. Przełamanie bariery językowej, pozbycie się obaw przed mówieniem to podstawowe korzyści, które niesie z sobą kurs językowy za granicą. Zajęcia prowadzone są przez tzw. native speakerów, czyli rodzimych użytkowników języka, a więc osoby, które wyrosły w danym języku, kulturze i mentalności danego kraju. Od nich najlepiej uczyć się idiomów, wyczucia językowego i pod ich okiem szlifować akcent.

Wspaniały wypoczynek

Zajęcia w szkole językowej to nie jedyny sposób spędzania czasu na kursie, tym bardziej że największa popularność takich wyjazdów przypada na okres letni. Wakacje to czas wypoczynku, zabawy, ładowania akumulatorów na kolejny rok szkolny. Wspólne plażowanie, gra w piłkę, zajęcia sportowe, kulturalne to odskocznia od nauki, zabawa, możliwość nawiązania nowych znajomości i przyjaźni.

Nauka samodzielności

Każdy wyjazd językowy za granicę to test z umiejętności odnalezienia się w nowym środowisku i samodzielnego załatwiania wielu spraw. Najwięcej emocji budzi oczywiście pierwszy kurs, ale i kolejne wymagają samodzielnego zajęcia się swoimi sprawami. Dla wielu młodych osób to taki mini kurs dorosłości przygotowujący do studenckich obowiązków. Dla wszystkich sprawdzian z praktycznej znajomości języka.

Przeczytaj także:  Studia za granicą – 5 popularnych kierunków europejskich

Cenne doświadczenia

Nowi znajomi, inne otoczenie to często możliwość odcięcia się od szkolnej łatki „rozrabiaki”, czy „skromnej prymuski”. Wyjazd na kurs językowy, gdzie na początku każdy jest anonimowy, to okazja, by odkryć w sobie nowe talenty, czy pokazać się od innej strony. Nierzadko młodzi ludzie wracają do domu bardziej pewni siebie, z nowymi pasjami i zainteresowaniami, które kontynuują po powrocie.

Kurs językowy za granicą to świetny sposób na poznanie języka, aktywne wakacje pełne nowych wrażeń, doświadczeń, znajomych i inspiracji. Nauka w połączeniu ze zwiedzaniem, uprawianiem sportu przynosi bardzo dobre efekty, a pobyt w towarzystwie ludzi z różnych stron świata, z innych kręgów kulturowych jest doświadczeniem jedynym w swoim rodzaju. Szukając sposobu na ciekawe spędzanie wakacji, na pewno warto rozważyć wyjazd na kurs językowy, bo nauka w międzynarodowym gronie, pobyt w towarzystwie rówieśników z różnych stron świata, to doświadczenie jedyne w swoim rodzaju. By jednak pobyt na miejscu spełnił pokładane w nim oczekiwania warto przy wyborze szkoły i zakwaterowania skorzystać z pomocy agencji zajmujących się organizacją wyjazdów językowych. ATAS, firma z wieloletnią tradycją w tym zakresie, może poszczycić się tysiącami zadowolonych klientów oraz szeroką bazą sprawdzonych kursów. Warto odwiedzić jedno z biur znajdujących się w różnych miastach Polski. Firma doradzi i pomoże przy wyborze najlepszego kursu, a także zorganizuje transport, opiekę i ubezpieczenie, co jest równie istotne dla młodych kursantów.

Avatar

EduInfo

About Author

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mogą Ci się spodobać

Edukacja

II edycja ogólnopolskiego Konkursu Literackiego na powieść dla młodzieży Wydawnictwa TELBIT

Zapraszamy wszystkich autorów – znanych, mniej znanych i debiutantów do nadsyłania utworów na Konkurs Literacki, w którym główną nagrodą jest 5000
Edukacja

PALINDROMY, czyli jak połączyć intelekt z dowcipem

Nie tylko intelektualiści korzystają z uroków palidromów. Coraz częściej stają się one prawdziwą uciechą dla zwolenników łączenia humoru z intelektualnym