Jak często należy podcinać końcówki?

przez EduInfo 3 002 views0

podcinanie końcówek włosów

Zastanawiasz się, co robić by włosy były piękne i zdrowe? Co ile należy podcinać końcówki? Dowiedz się, jak należy dbać o włosy szczególnie na ich końcach.

Podcinanie końcówek włosów to ich podstawowa pielęgnacja

Wiele osób wychodzi z błędnego założenia, że podczas zapuszczania włosów nie należy obcinać końcówek. Jednak ten zabieg to ich podstawowa pielęgnacja, która ma na celu usunięcie zniszczonych, złamanych i rozdwojonych części włosa. Dzięki regularnemu cięciu zapobiegasz dalszemu rozdwajaniu i strzępieniu się włosa – staje się on mocniejszy i bardziej sprężysty.

Kiedy podciąć końcówki

Jeżeli chcesz cieszyć się pięknym i zdrowym wyglądem Twoich włosów, powinnaś obiektywnie ocenić ich stan. Możesz także wybrać się do fryzjerki po profesjonalną poradę. Jeżeli Twoje końcówki włosów są twarde, puszą się, a na ich zakończeniach dostrzegasz białe plamki – czas na cięcie! Za pierwszym razem warto podciąć włosy o więcej niż 2 cm, by dać im szansę na solidną regenerację.

Podcinanie włosów – jak często?

Podcinanie włosów powinno być uzależnione od rodzaju włosów. Jeżeli jesteś posiadaczką włosów delikatnych i cienkich, możesz podcinać je co dwa miesiące. Grube, gęste i długie włosy mogą wymagać tego zabiegu co miesiąc. Regularne podcinanie sprawi, że włosy będą mniej się przetłuszczać i wypadać. Staną się natomiast lśniące i gęstsze.

Jak podcinać końcówki włosów?

Na podcinanie końcówek możesz umówić się do fryzjera bądź zrobić to sama w domowych warunkach. Włosy najlepiej jest podcinać na mokro, ponieważ efekt jest precyzyjny, a sam zabieg mniej szkodliwy dla kondycji włosów. Po wykonanym zabiegu warto nałożyć na ich powierzchnię olejek, który zapobiegnie odparowywaniu wody. Dzięki olejowaniu odbudujesz naturalny płaszcz lipidowy włosów – będą one bardziej nawilżone, elastyczne i lśniące.

Pielęgnacja włosów

Podcinanie końcówek to tylko jeden z elementów codziennej pielęgnacji. Aby cieszyć się zdrowym wyglądem włosów pamiętaj o:

  • myciu właściwym dla rodzaju włosów szamponem,
  • odżywce po każdym myciu,
  • masce regeneracyjnej przynajmniej raz w tygodniu,
  • olejowaniu,
  • masażu głowy.

Warto także wzbogacić swoją dietę w witaminy A,E,B oraz cynk, miedź, żelazo i siarkę. Suplementy diety – preparaty za wzmocnienie włosów i poprawę ich wyglądu, przynoszą pożądane efekty dopiero po 2-3 miesiącach. Należy pamiętać także, że na kondycję włosów wpływa także temperatura. Prostowanie, suszenie gorącym powietrzem, farbowanie to absolutni przeciwnicy w drodze do pięknych włosów.

 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>