Livigno – perła z Lombardii!

przez EduInfo 2 114 views0

Livingo to jeden z najbardziej znanych ośrodków narciarskich w Lombardii, który swoją popularność zawdzięcza nie tylko licznym trasom zjazdowym, ale także strefie wolnocłowej.

Jeszcze 60 lat temu Livingo było małym i trudnodostępnym górskim miasteczkiem. Dopiero budowa tunelu Munt La Schera  w 1964 roku sprawiła, że Livingo otrzymało szansę na rozwój.

Położone na wysokości 1809 m n.p.m zapewnia ponad 31 wyciągów narciarskich oraz 115 km tras zjazdowych o różnym stopniu trudności. Z 115 km tras przygotowano 12 tras trudnych oznaczonych czarnych kolorem, z czego zjazd  położony na Scoiattolo zaczyna się na wysokości 2700 m. Kolejne 37 tras czerwonych dla średniozaawansowanych oraz 29 dla początkujących. Dostępne jest także 40 km tras biegowych. Najwięcej tras znajduje się na dwóch masywach: Carosello i Mottolino. Wyjeżdżając na narty za granicę warto wyposażyć się w dobrej jakości narty, które zapewnią nam komfortową i bezpieczną jazdę.

Zobacz, czy warto się tam wybrać:

Znajdują się tu także snowparki, zjeżdżalnie i specjalne ścieżki crossowe.

Livingo ze względu na specyficzny klimat otrzymał miano Małego Tybetu. Prawie 322 słonecznych dni i śnieg w okresie listopad-maj zapewniają świetne warunki dla narciarzy i snowboardzistów.

Oprócz sportów zimowych Livingo dostarcza także dostęp do innych atrakcji: wycieczek na rakietach śnieżnych, przejażdżki skuterami i psimi zaprzęgami czy bardzo interesująca aktywność – wspinaczka po zamarzniętych wodospadach.

Ośrodek ten ze względu na położenie zapewnia możliwość zakupów w strefie wolnocłowej, stąd dostęp do ponad 250 sklepów z produktami i usługami znanych marek. Sklepy położone są na jednej z głównych ulic, z której mamy widok na piękną panoramę Alp.

Co jeszcze oferuje Livingo? Duże zaplecze gastronomiczne z kuchnią włoską i europejską, kinami, pubami i klubami, sklepy są opcją dla osób, które wolą swój czas spędzać mniej aktywnie.

 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>