Jak przygotować się do podróży do obcego kraju? Część II

przez EduInfo 1 799 views0

pakowanie

Skoro już wiesz, na co przygotować się pod względem kulturowym w obcym kraju, przeczytaj jak się spakować oraz jak zaplanować podróż. Największy problem z upchnięciem wszystkich rzeczy mają szczególnie Panie. Dlatego zobacz jak spakować kosmetyczkę, aby nie zabrać zbyt dużo rzeczy. W tym wypadku, kierujemy się bowiem zasadą: „im mniej tym lepiej”.

Zacznijmy od szamponu. Ten najlepiej jest kupić na miejscu. Jeśli nie masz żadnych uczuleń, problemów ze skórą czy włosami, jest to najbardziej praktyczne wyjście. Pamiętaj, że płynnych kosmetyków w bagażu podręcznym możesz wziąć tylko określoną przez linie lotnicze ilość. Najczęściej jest to łącznie 1 L w maksymalnie 10 buteleczkach. Co więcej, żadne opakowanie nie może przekraczać 100 ml. Jeśli jedziesz w gorące miejsce ogranicz kolorowe kosmetyki. Warto postawić na lekkie kremy typu BB czy CC.

Kupuj w wersji mini

Bardzo praktyczne jest kupowanie dużych kosmetyków w zestawie z małymi. Możemy także kupić mini odpowiedniki kosmetyków. Znajdziemy takie np. w drogerii Rossmann. Warto mieć jeden podstawowy krem do ust, twarzy i ciała jak np. nivea. Z tych bardziej przyjaznych naturze może być również olej kokosowy czy masło shea. W gorące kraje, warto zaopatrzyć się również w krem z filtrem.

planowanie podrozy

Pakowanie walizki

Kiedy już masz gotową kosmetyczkę możesz pakować resztę. W przypadku ciuchów i obuwia, panują te same zasady, czyli zabieramy minimalną ilość, a ubrania tylko te sprawdzone i praktyczne. Z racji, ze pogoda potrafi płatać figle, nawet jeśli wybieramy się do Afryki, bierzemy zarówno topy na cienkich ramiączkach i spodenki, jak i długie spodnie oraz koszule z długim rękawem czy bluzę. Pamiętaj, że rzeczy do ubrania nie powinny być tylko modne i stylowe, ale przede wszystkim wygodne i praktyczne.

Czy warto uczyć się jeżyka przed wyjazdem na wakacje?

Zdecydowanie warto znać chociażby podstawowe słowa. Nie musimy płynie rozmawiać i składać skomplikowane zdania W zupełności wystarczające i bardzo pomocne będą pojedyncze słowa, które ułatwią nam odnalezienie drogi czy robienie zakupów w sklepie. W tym celu przydatny okaże się mały słowniczek z zaznaczonymi wcześniej ważnymi wyrazami. Lokalni mieszkańcy zawsze cieszą się nawet jeżeli nieprawidłowo będziemy wymawiać słowa w ich języku, ale mimo wszystko próbujemy.

Sprawdź również pierwszą część naszego poradnika o tym jak przygotować się do wyjazdu i kontaktu z obcą kulturą.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>