Naturalne wakacyjne cuda świata

przez EduInfo 5 761 views0

różowa plaża cuda świata

Wszyscy znamy legendarne Siedem Cudów Świata, jak się jednak okazuje, jest ich znacznie więcej. Można je podziwiać odwiedzając jedną z tysiąca rajskich wysp. Śpieszmy się jednak, niektóre z nich, podobnie jak Azure Window, szybko znikają. Wspaniały łuk skalny w Republice Malty zapadł się w morskie odmęty całkiem niedawno. Są jednak cuda, które wciąż możemy podziwiać. Przedstawiamy nasze TOP 5. To będzie podróż pełna kolorów.

wakacje-cuda-swiata

Różowa plaża na Great Santa Cruz
Zaczynamy od różowego piasku! Na wybrzeżu europejskim najczęściej dominuje piasek kwarcowy, kamienie lub żwirek. Wszystko w odcieniach żółci i bieli. A co powiecie na plaże z różowym pisakiem? Osoby marzące żeby zobaczyć wyspy Bora Bora byłyby tutaj oszołomione – widok jest tak rzadki, że jedno z takich miejsc bez dwóch zdań zasługuje na miano cudu świata. Mowa tutaj o plaży na wyspie Great Santa Cruz.
Na intensywny odcień piasku składają się okruchy pancerzyków otwornic i szkieletów koralowców. Na plaży znajdziemy fragmenty skorupek morskich organizmów. Plaże w odcieniach różu znaleźć można w jeszcze kilku miejscach na świecie, a w tym: Pantai Merah, Les Sables Roses, Elafonisi, wyspie Budelli i wyspie Bonaire.

cuda swiata wakacje

Świetlista Laganu na Jamajce
Luminous Lagoon jest jednym z najbardziej spektakularnych zjawisk naturalnych na świecie. Podczas nocnego rejsu można zaobserwować niezliczone ilości mikroskopijnych organizmów, które rozświetlą Morze Karaibskie. Wystarczy zanurzyć się w wodzie i cieszyć się prawdziwym teatrem świateł.
Takich miejsc na świecie jest ponoć tylko trzy. Właśnie na Jamajce, w Puerto Rico oraz w Indonezji.

Turkusowa rzeka Hinatuan na Filipinach

Filipiny to wakacyjny raj na Oceanie Spokojnym, który może poszczycić się wieloma atrakcjami. Jest tutaj wszystko, o czym mogą marzyć turyści. Jednak jedno z miejsc zasługuje na szczególe uwagę! To niezwykła rzeka Hinatuan.
Rzeka, którą z całą pewnością można nazwać cudem świata, płynie na wyspie Mindanao, która sama w sobie jest wakacyjnym, tropikalnym rajem. Dlaczego zatem rzeka jest taka wyjątkowa? To, co ją wyróżnia to jej niezwykła przejrzystość i wręcz nieziemski, turkusowy kolor. Rzeka jest również wyjątkowa dzięki miejscu, przez które przepływa. Jest jednocześnie rzeką, laguną i źródłem, a niektóre z uformowanych przez nią jaskiń nie zostały odkryte po dziś dzień.

wakacje cuda swiata

Świetlista wyspa Vaadhoo na Malediwach
Malediwy są piękne i atrakcyjne z wielu powodów. Ale chyba jedną z najcudowniejszych wysp jest wyspa Vaadhoo, której plaże świecą w ciemnościach. Nocą fale obijają się o brzeg, tworząc niezapomniany widok. Świecące drobinki to morskie mikroorganizmy.

Blue Hole w Belize
W samym sercu atolu Lighthouse Reef, niedaleko Belize, leży Blue Hole. Nazwa wiele nam mówi. To głęboka, prawie granatowa dziura w Morzu Karaibskim. Ten największy lej krasowy na świecie jest zarazem jednym z najpiękniejszych miejsc naszej planety. Blue Hole liczy sobie 140 metrów głębokości i średnicę około 300 metrów. Od 1997 roku jest wpisana na listę UNESCO.
Blue Hole zostało uznane za jedno z najlepszych miejsc do nurkowania na Ziemi ze względu na niesamowitą strukturę, krystalicznie czystą wodę i całą gamę morskich stworzeń, które tutaj żyją.

Naturalne cuda świata to nietknięte ludzką ręką krajobrazy w tropikalnych rejonach świata. Dzika natura, rafy koralowe, niezwykłe widoki i możliwość aktywnego spędzania czasu sprawiają, że nawet krótki okres pobytu jest gwarancją wyjątkowych i niezapomnianych przeżyć. Najpiękniejsze zakątki świata to dzieło naturalnych procesów geologicznych oraz efekt niezakłóconej ewolucji świata fauny i flory. Niestety w wyniku ocieplania klimatu oraz działalności człowieka, następuje systematyczne podnoszenie się poziomu wód i erozja rafy koralowej. Dlatego, mając tylko okazję, powinniśmy skorzystać z możliwości zobaczenia tych niezwykłych miejsc, póki nie dosięgnął ich zgubny proces degradacji.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>