Kitesurfing to nie tylko deska – czego jeszcze potrzebuje początkujący?

przez EduInfo 1 470 views0

Wyczynowy kitesurfing

Kitesurfing wzbudza ogromne emocje nie tylko u sportowców, ale także u oglądających. Czyni go to więc jedną z najbardziej dostojnych dyscyplin, o której nie można zapomnieć, jeśli choć raz spróbowało się swobodnej jazdy po tafli wody. Jednak aby cała zabawa miała sens potrzebujemy czegoś więcej niż jedynie deski. Co znajduje się w wyposażeniu każdego szanującego się kitesurfera?

Trapezy – wygoda i bezpieczeństwo

Dzięki szerokiej analizie potrzeb kitesurferów oraz zwiększającej się popularności tego sportu mamy do wyboru naprawdę pokaźną ilość trapezów. Różnią się one między sobą wykorzystaną technologią, specyficzną budową, materiałami i ergonomią. Odpowiednio dobrany trapez optymalizuje rozkład ciążenia, co znacznie zwiększa komfort jazdy. Dodatkowo są w stanie ograniczyć ryzyko powstania kontuzji i bólu pleców, dzięki czemu można spędzić na desce wiele godzin.

kitesurfer

Idealnie dopasowany trapez powinien tak rozkładać siły ciążenia, by główne naciski były umieszczone na spodzie opaski, która spoczywa na miednicy. Zapewnia to lepsze podparcie ładunku powstałego na skutek trakcji latawca. Ważna jest także wyściółka, ponieważ z jednej strony nie może być ona zbyt gruba – mogłoby to powodować utratę stabilności, ani zbyt cienka – wielogodzinne noszenie odciskającej się uprzęży nie należy do najprzyjemniejszych doświadczeń. Różne grubości wyściółki są stosowane zgodnie z potrzebami absorpcji ciążenia – podwójna warstwa znajduje się na środku pleców, gdyż to właśnie to miejsce wymaga specjalnej uwagi.

 

Wybierz właściwy kombinezon, a pogoda przestanie być problemem

Odpowiednio dopasowany kombinezon do kitesurfingu jest tym, co pozwoli nam bawić się nawet w bardzo niesprzyjających warunkach atmosferycznych. Chroni więc nasze zdrowie i jest w stanie zminimalizować ryzyko urazów. Najpopularniejszym wyborem wśród sportowców są kombinezony wykonane z pianki neoprenowej. Neopren został odkryty przez Jack O’Neill w latach czterdziestych XX wieku. Jest to rozciągliwy materiał wykonany z kauczuku syntetycznego, który został wypełniony pęcherzykami azotu, co zapewnia izolacyjność i elastyczność, której szukamy. Grubość materiału wynosi od 3mm do 9mm. Pianki neoprenowe mają różne stopnie pochłaniania wody i właściwości wiatroszczelne – im cieńsza, tym bardziej przepuszcza temperaturę i wilgoć.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>