Skok na bungee – jak się przygotować?

przez EduInfo 14 923 views3

Skok na bungee należy z pewnością do sportów ekstremalnych. Osoby, które decydują się na taki krok powinny przede wszystkim być tego pewne, co więcej powinny być świadome tego, że nie każdy może sobie pozwolić na taki wyczyn, a szczególnie osoby z chorym sercem. Jak się przygotować do skoku na bungee?

Jeśli jednak nie ma żadnych przeciwskazań do tego, żeby skoczyć na bungee warto znaleźć miejsce, gdzie często organizowane są takie wydarzenia. To gwarancja tego, że wszystko jest odpowiednio zabezpieczone i sprawdzone, a lina dopasowana do wagi ciała śmiałka jest podstawą. O czym jeszcze powinno się pamiętać?

Pierwszy skok na bungee

Jeśli po raz pierwszy chcemy zmierzyć się ze skokiem na bungee powinniśmy przygotować się do skoku w odpowiedni sposób. Oczywiście powinniśmy odpuścić sobie tego dnia syte posiłki i picie, ponieważ w trakcie skoku może zdarzyć się nieprzyjemny wyrzut zawartości żołądka.

Co więcej, stojąc już na podeście i przygotowując się do skoku nie powinniśmy zbyt długo zastanawiać się nad tym, czy skoczyć czy nie, ponieważ im dłużej rozmyślamy, tym trudniej jest zawsze skoczyć.

Wchodzimy i skaczemy – jest to chyba najlepsze rozwiązanie. Wiele osób za pierwszym razem pomimo uprzedniego zdecydowania się na skok zaczyna panikować. W takiej sytuacji nie patrzymy w dół tylko robimy krok, nic więcej. Uczucie zrobienia kroku w powietrzu jest zwykle bardzo dziwne, jednak po dotknięciu ziemi jesteśmy dumni z tego, że nam się udało, że nie poddaliśmy się pomimo targających nami uczuciami na górze.

Marzenie skoku na bungee

Ogromny zastrzyk adrenaliny, jak również ekstremalne doznania dla wielu osób są tym, czego pragną przez całe swoje życie. Trzeba nie małej odwagi, żeby zdecydować się na skok, jednak wielu śmiałków na całym świecie próbuje zmierzyć się z niecodziennym wyzwaniem, jakim jest skok na bungee.

Skoki ze spadochronem, nurkowanie, lot balonem czy bungee należy do najbardziej niebezpiecznych, ale za to wyjątkowych wydarzeń, w których warto wziąć udział, jeśli czujemy, że jest to spełnienie naszych marzeń i chcemy tego dokonać za życia.

Komentarze (3)

  1. Na bungee skakałam już dwa razy – to coś niezwykłego. Teraz szukam jakiejś innej atrakcji, prawdopodobnie zdecyduje się na lot w tunelu aerodynamicznym w Lesznie.

  2. Czy w czasie albo po skoku na bungee można zwymiotować ? 😉

    1. Jeśli przestrzega się wszystkich wskazówek do tego, jak się przygotować to nie powinno. Chociaż jest to bardzo indywidualna kwestia. Najlepiej porozmawiać o tym z instruktorem.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>