Led – przyszłość oświetlenia czy ślepy zaułek?

przez EduInfo 985 views0

oświetlenie biurowe

W ostatnich latach technologia LED zdobyła szerokie grono odbiorców, które zresztą ciągle rośnie. Jeszcze kiedyś nikt nie mógłby przypuszczać, że niewielkie diody będą w stanie w tak szybkim czasie podbić rynek. Tymczasem za sprawą niskich kosztów produkcji oraz postępowi technologicznemu oświetlenie LED jest coraz trwalsze i oferuje większą moc światła. To sprawia, że diody LED obecnie są coraz częściej używane jako zamienniki standardowych żarówek.

Co będzie dalej?

Jeszcze nie tak dawno temu diody LED były koszmarnie drogie, a słaba jasność, którą oferowały niestety nie było w stanie zachęcić klientów do zakupu. To wszystko na przestrzeni ostatnich lat się zmieniło i dzisiaj mamy diody, których cena spadła, przy bardzo dużej poprawie ich jasności.

Eksperci są zgodni co do tego, że LED będzie się rozwijało i to w bardzo szybkim tempie. Już teraz może o tym świadczyć podejście czołowych producentów oświetlenia, którzy starają się poszerzać i ulepszać ofertę dostępną na rynku w zakresie tego typu rozwiązań.

Zdecydowanie rośnie także świadomość samych konsumentów, którzy doceniają diody i coraz częściej wymieniają swoje standardowe żarówki na LED. Zdają sobie sprawę z tego, że jest to przede wszystkim inwestycja w oszczędzanie. Co więcej, klienci częściej decydują się na produkty LED z wyższej półki, gdyż są w pełni świadomi, iż to właśnie takie gwarantują im najlepsze warunki oświetleniowe połączone z niskim poborem prądu i wysoką trwałością.

Oświetlenie LED w domu energooszczędnym

Technologią LED powinni zainteresować się wszyscy, którzy planują budowę domu energooszczędnego. Warto podkreślić, że często ogólny koszt budowy takiego lokum jest średnio 10% wyższy od tego w standardowej technologii, ale za to w przyszłości może dla Ciebie generować niemałe oszczędności z racji mniejszego zużycia prądu.

Warto w pierwszej kolejności zadbać o oświetlenie biurowe, bo to właśnie ono będzie nam towarzyszyło każdego dnia i w gospodarstwach domowych zużywa najwięcej energii elektrycznej. Korzyści z zastosowania dobrych lampek LED mogą być nieocenione i na przestrzeni kolejnych miesięcy z całą pewnością w Twoim portfelu zostanie więcej pieniędzy. Wyjdzie to znacznie lepiej, niż w całym domu byłyby zainstalowane standardowe żarówki.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>