Jak odnowić plastikowe meble ogrodowe?

przez EduInfo 10 269 views0

jak odnowic meble plastikowe

Masz w swoim ogrodzie meble plastikowe, które już niestety od pewnego czasu nie wyglądają najlepiej? To wcale nie oznacza, że muszą być koniecznie wyrzucone, a ich miejsce mają zastąpić nowe meble. Tak naprawdę, istnieje co najmniej kilka sposobów na ich odnowienie.

Narzuta lub poduszki ogrodowe

Jeżeli oczekujesz naprawdę szybkiej zmiany, przy minimalnym nakładzie pracy, to doskonałym rozwiązaniem może się okazać po prostu zakupienie poduszek ogrodowych. W ten sposób przykryjesz porysowaną lub wyblakłą nawierzchnię krzeseł lub foteli. Jednak pamiętaj, iż przykrywając plastikowe siedziska zwykłym pledem, musisz pamiętać zawsze o ich ściąganiu, gdy tylko pogoda okaże się być bardziej kapryśna.

Ten sposób jest dobry, jeżeli chcesz poprawić wygląd wszelkiego rodzaju siedzisk. O wiele trudniej będzie z innymi meblami plastikowymi, szczególnie stołami. Ale oczywiście zawsze możesz skorzystać z typowej ceratki, która będzie pełniła rolę ozdobnego obruska.

jak odnowic meble plastikowe

Skorzystaj z ciekawych naklejek

Jeżeli nie boisz się naprawdę oryginalnych rozwiązań, ciekawym pomysłem może okazać się naklejenie różnych motywów na plastikowe meble ogrodowe. W sklepach, szczególnie internetowych, znajdziesz wiele możliwości. Tutaj jednak nastaw się na sporo pracy, polegającej na docinaniu kolejnych kawałków. Im bardziej skomplikowany kształt krzesła lub stołu, tym oklejanie będzie wymagało więcej precyzji.

Malowanie mebli plastikowych

Odświeżanie mebli ogrodowych poprzez malowanie, najczęściej kojarzy nam się z meblami drewnianymi. Okazuje się jednak, iż nie ma najmniejszego problemu również z tym, by takie kroki podjąć względem mebli wykonanych z plastiku. Oczywiście do tego celu należy wykorzystać odpowiednie farby, które doskonale przylgną do plastikowej nawierzchni.

Malowanie plastikowych mebli wcale nie musi być nudne i ograniczać się wyłącznie do zastosowania jednego koloru. Ponieważ z powodzeniem można nie tylko łączyć różne odcienie, ale także je ze sobą mieszać. Do pomalowania mebli, możemy wykorzystać specjalną farbę dedykowaną plastikowym nawierzchniom. Jednak dobrze sprawdzi się również farba akrylowa, farba kredowa, czy też farba w sprayu. Szczególnie ostatni sposób malowania pozwoli na dotarcie do każdej, nawet najtrudniej dostępnej nawierzchni.

W ten sposób Twoje, mało atrakcyjne meble plastikowe, które już były spisane na starty, mogą dostać drugie życie. Pamiętaj jedynie o tym, żeby sprawdzić zalecenia producenta farb, czy należy taką warstwę pokryć jeszcze dodatkowym lakierem lub innym środkiem chroniącym przed wilgocią oraz pozostałymi warunkami pogodowymi.

jak odnowic meble plastikowe

Meble plastikowe, zakupienie nowych kompletów

Meble plastikowe możemy z powodzeniem uratować, jeżeli są nieco zarysowane, bądź ich kolor nie jest już tak żywy jak kiedyś. Zdecydowanie gorzej będzie w sytuacji, kiedy będziemy musieli się zmierzyć z połamanymi krzesłami lub stołem. Wtedy jednak najlepszym rozwiązaniem będzie po prostu zastąpienie ich nowymi meblami.

Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by po prostu zakupić gotowe meble i się nimi móc jak najszybciej cieszyć. W końcu, jeżeli nie masz ochoty odnawiać swoich starych plastikowych mebli, od razu możesz przejść do jednego z najpopularniejszych sklepów internetowych – Ogrodolandia. W ten sposób zamówisz takie meble ogrodowe do swojego ogrodu, jakie tylko sobie wymarzysz. Wśród najpopularniejszych modeli, znajdują się przede wszystkim meble drewniane, jak i również wykonane z technorattanu.

W takim razie możesz naprawdę skorzystać z wyjątkowych możliwości. Mając przy okazji świadomość tego, iż proponowane są wyłącznie meble znanych i sprawdzonych producentów. W ten sposób będziesz mógł korzystać z mebli wyróżniających się niesamowitą estetyką, jakością oraz trwałością.

Zdecyduj, jakie meble będą Ci odpowiadać najbardziej. W końcu każdy kieruje się swoim indywidualnym gustem. Szeroki wybór mebli pod zamówienie sprawi, że na pewno znajdziesz dla siebie odpowiednie modele, z których będziesz zadowolony. Wystarczy, że na samym początku określisz, jakie dokładnie meble potrzebujesz, a także z czego mają one być dokładnie wykonane.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>