Skuteczne sposoby mycia mocno zabrudzonych rąk – usuwanie kleju, smaru i farby

przez EduInfo 1 239 views0

Mycie rąk z farby, smaru

Wykonywanie prac manualnych bez rękawic ochronnych może skutkować silnym zabrudzeniem rąk i paznokci. Szczególnie pracując na co dzień w zawodzie, który doprowadza nasze dłonie do ciągłych zanieczyszczeń, na przykład jako mechanik czy obsługa wulkanizacji. Poradnik ten może okazać się niezbędny również dla amatorów majsterkowania czy pracowników budowlanych. Warto poznać skuteczne i sprawdzone sposoby usuwania smaru czy farby z rąk, zanim sięgniemy po silny detergent, który może uszkodzić naskórek.

Czy domowe sposoby są bezpieczne?

Istnieje wiele teorii o domowych sposobach mycia rąk, jednak przeważnie są one mało skuteczne lub bardzo podrażniają skórę.

  • Często z nadzieją sięgamy po zwykłą wodę z mydłem, a jak nie daje ona rezultatu to trzemy dłonie pumeksem, co w dużym stopniu kaleczy dłonie.
  • Innym pomysłem jest peeling chemicznym proszkiem do prania. Owszem, właściwości ścierne mogą okazać się niezbędne podczas mycia mocno zabrudzonych rąk, jednak stosowanie tych metod każdego dnia doprowadza do silnych podrażnień i wysuszenia skóry.
  • Sporadyczne rozpuszczenie smaru w benzynie nie powinno mocno zdegradować naszej skóry, jednak do częstego użytku jest zdecydowanie odradzane.

Domowe sposoby obejmują także zastosowanie środków naturalnych, które mogą okazać się wystarczające w przypadku niewielkich zabrudzeń. Aby usunąć tłustą i lepką substancje ze skóry można zastosować inny tłuszcz, na przykład zwykły olej rzepakowy lub nawet masło. Nie podrażnią one skóry, a efekt powinien być zadowalający. Smar zawiera substancję nośną o dużych właściwościach ślizgowych, dlatego sama woda nie jest w stanie usunąć plam, a jedynie je rozmyć. Co jednak należy zrobić w przypadku, gdy nie otrzymamy oczekiwanych rezultatów? Sięgnąć po profesjonalne produkty, które są przebadane, przetestowane i w pełni bezpieczne nawet do codziennego użytku.

Czyszczenie rąk ze smaru

W składzie smaru znajdziemy takie substancje jak olej silikonowy, teflon czy towot, dlatego konieczne jest zastosowanie preparatu, który dokładnie usunie szkodliwe dla skóry roztwory, zanim przenikną one głębiej pod skórę. Najpopularniejsze są pasty, np. Kenotek Meca Clean, który:

  • należy zastosować na suche dłonie,
  • zawiera mikro granulki propylenowe, które doskonale wchłaniają się i docierają do wszystkich zanieczyszczonych zakamarków,
  • sprawdzi się również w przypadku zabrudzeń sadzą, smołą, tuszem drukarskim lub grafitem, czyli jest doskonały dla ogólnego zastosowania w mechanice pojazdowej, zakładach blacharskich i ślusarskich.

Usuwanie kleju i farby z dłoni

Zarówno z kleju jak i farby zdarza się nam korzystać w codziennych sytuacjach. Sposoby skutecznego mycia mocno zanieczyszczonych rąk szczególnie potrzebne są dla pracowników zakładów budowlanych i przemysłowych, a także w gospodarstwach rolniczych oraz ogrodniczych. Sprawdzonym produktem jest Kenotek Keno Net o przyjemnym cytrusowym zapachu.

  • Usuwa nawet najtrudniejsze zabrudzenia jak: substancje klejące, barwniki, farbę do szablonów oraz żywicę.
  • Główną zaletą tego profesjonalnego środka czyszczącego jest fakt, że nie zawiera on rozpuszczalników i silnych chemicznych środków, dzięki czemu nie uczula i nie podrażnia rąk.
  • Pastę należy stosować na mokre dłonie, które będę zabezpieczone dzięki substancji ochronnej.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>