Edukacja

5 powodów, dla których warto studiować za granicą

Studenci na zakończeniu roku

Studiowanie za granicą jest dość odważną decyzją życiową, przez co budzi wiele wątpliwości. Przed wyjazdem należy wziąć pod uwagę wszystkie okoliczności i korzyści, które płyną z tego rozwiązania. Nie wiesz, czy zagraniczne studia są dla Ciebie? Wciąż zastanawiasz się, czy wyjechać? Przeczytaj artykuł i poznaj powody, dla których warto zdecydować się na ten krok.

Po pierwsze – nauka języków obcych

Studia za granicą to doskonała okazja do tego, aby opanować nowy język. W dzisiejszych czasach jest to bardzo przydatna umiejętność, którą wykorzystasz tak naprawdę w każdych okolicznościach. Przede wszystkim pozwoli Ci to swobodnie komunikować się z wykładowcami, rówieśnikami z roku czy podczas zakupów na terenie kraju, w którym będziesz studiować. O ile język angielski stał się podstawą, o tyle posługiwanie się takimi językami jak np. włoski, hiszpański, norweski, niemiecki czy francuski może budzić nie tylko podziw wśród znajomych, ale może być mile widziane w przyszłości u pracodawców, co przełoży się na większe zarobki. 

Po drugie – prestiż

Skończone studia za granicą to niemały prestiż. Zagraniczny dokument to przepustka do tego, aby otrzymać pracę marzeń. Obecnie firmy z całego świata inwestują w pracowników, którzy poradzą sobie w każdych warunkach, dlatego też wysyłane są do pracy do innych krajów. Kończąc studia zagraniczne, potwierdzasz swoją niezależność, ambicję oraz to, że nie boisz się żadnych wyzwań. Jest to jasny sygnał dla pracodawców, że to właśnie Ciebie powinni zatrudnić i możesz podjąć pracę w dowolnym kraju na świecie. Twoje doświadczenie związane z życiem w innym kraju oraz umiejętności językowe to istotne zalety, które przyczynią się w znacznym stopniu w znalezieniu idealnej pracy.

Po trzecie – jakość studiów

Wiele krajów zagranicznych jak np. Stany Zjednoczone, Wielka Brytania, Szwajcaria Francja, Włochy posiada wiele renomowanych uczelni. Placówki te należą do ścisłej czołówki świata i stale pojawiają się na najwyższych pozycjach w rankingach uczelnianych. Studia za granicą to doskonała okazja do porównania systemu edukacji w kraju macierzystym z perspektywy zagranicy. Wybierając najlepsze uczelnie, stawiasz przede wszystkim na swój rozwój, co w przyszłości przełoży się na lepszą pracę oraz zarobki.

Po czwarte – poznanie nowych kultur

Wyjeżdżając na studia do innego kraju, masz szansę poznać inną kulturę, zachowania ludzi, kuchnię i otoczenie. Jest to jednak coś więcej – za granicą zauważysz różnice, których nie jesteś w stanie dostrzec, żyjąc tylko w jednym kraju i oglądając telewizję. Wyjazd to doskonała okazja do zapoznania się z kulturą danego państwa, dzięki czemu wyrobisz sobie inne zdanie na temat różnych spraw i spojrzysz na nie z innej perspektywy. Doświadczenie nabyte podczas studiowania może sprowokować w Tobie chęć do zmiany obecnego życia i przekonań.

Po piąte – podróżowanie 

Studiowanie za granicą to również świetna okazja do tego, aby odwiedzić miejsca, do których w normalnych okolicznościach mógłbyś nigdy nie przyjechać. Przerwy semestralne, weekendy, a nawet okienka między zajęciami w ciągu dnia to czas, w którym bez problemu zorganizujesz sobie wycieczkę. Niezależnie od tego, jaki kraj wybierzesz – wszędzie znajdziesz coś niezwykłego. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zaprosić również najbliższych na parę dni i odkrywać nowe tereny.

Avatar

EduInfo

About Author

1 Comment

  1. Avatar

    Katarzyna

    2 września 2020

    Studiowałam za granicą i było naprawdę fantastycznie. Poznałam dużo ciekawych ludzi, do których teraz przyjeżdżam na wakacje. Bardzo polecam! 🙂

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like

Edukacja

II edycja ogólnopolskiego Konkursu Literackiego na powieść dla młodzieży Wydawnictwa TELBIT

Zapraszamy wszystkich autorów – znanych, mniej znanych i debiutantów do nadsyłania utworów na Konkurs Literacki, w którym główną nagrodą jest 5000
Edukacja

PALINDROMY, czyli jak połączyć intelekt z dowcipem

Nie tylko intelektualiści korzystają z uroków palidromów. Coraz częściej stają się one prawdziwą uciechą dla zwolenników łączenia humoru z intelektualnym