Technologia

5 aplikacji, które musisz mieć w swoim telefonie!

Smartfony prawie całkowicie wyparły z codziennego użytku notatniki i kalendarze. Dla większości osób to pierwsza rzecz po którą sięgają po przebudzeniu. Telefony to nie tylko źródło rozrywki, dlatego przygotowaliśmy przegląd aplikacji pomagających organizować pracę i lepiej zarządzać czasem.

  1. Kalendarz Google

Podstawowa aplikacja do organizowania czasu pracy. Przede wszystkim warto podkreślić integrację z gmailem, dzięki czemu automatycznie pobierane są informacje o zadaniach, przypomnieniach i terminach spotkań. Poza tym Kalendarz Google sam uzupełnia listę odwiedzonych miejsc i wykonanych zdjęć.  Aplikacja pomaga w organizowaniu czasu nie tylko w pracy, a dodatkowo jest bezpłatna.

  1. Dropobox

Masz do przechowania duże ilości pliki? Wykorzystaj do tego Dropbox – darmowa aplikacja pozwoli Ci przechować projekty, dokumenty i zdjęcia. Dodatkowo możesz udostępniać je współpracownikom lub znajomym. Dropbox otrzymał wiele wyróżnień i jest często wykorzystywany do pracy nad różnymi projektami. Jest prosty i użyteczny, a w darmowej wersji masz do wykorzystania prawie 2 GB.

  1. Pomodoro Timer

Chcesz zwiększyć efektywność swojej pracy? Zainstaluj aplikację Clear Focus: Pomodoro Timer. Przy jej pomocy zaczniesz lepiej zarządzać czasem. Przypomina on w działaniu minutnik kuchenny – po wciśnięciu startu aplikacja zaczyna odmierzać czas, a po jego upływie usłyszysz charakterystyczny sygnał dźwiękowy, co oznacza, że dana czynność powinna zostać skończona.

Sam decydujesz ile czasu ma trwać jedna sesja, ile ma pojawić się przerw i jak długo potrwa jeden cykl.

  1. Evernote

Zapisz to! Często zapisując pomysły na kartkach gubimy je, dlatego wszystkie ważne uwagi i pomysły zapisz w telefonie. Aplikacja Evernote służy do tworzenia notatek oraz listy zadań. Pozwala ona przeglądać wszystkie możliwe urządzenia na których notatki powstały – komputer, tablet lub smartfon. Poza tym Evernote nie ogranicza się do tworzenia zwykłych notatek tekstowych. Możesz wykorzystać zdjęcia, pliki dźwiękowe lub nawet fragmenty stron internetowych.

  1. Pocket

Czyli miejsce do zapisywania interesujących linków stron, zdjęć lub plików. Przeglądając sieć można natknąć się na wiele inspirujących artykułów, poradników lub po prostu fajnych pomysłów. Nie zawsze jednak mamy czas na ich przeglądanie, a często bywa tak, że zapominamy gdzie znajdowała się nasza informacja.

Dlatego Pocket pozwala na zapisywanie wszelkich artykułów, linków, zdjęć czy nawet fimów video. W ten sposób wszystkie rzeczy mamy w jednym miejscu i możemy je wykorzystać lub wrócić do nich w wolnej chwili.

Aplikacje mobilne to nie tylko sposób na zabicie nudy. Niektóre z nich bardzo pomagają w organizacji pracy oraz zwiększeniu efektywności. Przejrzyj listę wybranych przez nas aplikacji i sprawdź, która okaże się dla Ciebie strzałem w dziesiątkę!

Avatar

EduInfo

About Author

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like

Technologia

Czy jesteś uzależniony od Facebooka?

Uzależnienie od Facebooka staje się coraz większym problemem wśród młodych ludzi. Najczęściej objawia się nieustającym sprawdzaniem wiadomości na portalu społecznościowym,
Technologia

Raspberry Pi 2 – komputer za 100 zł?

Mini komputer z oprogramowaniem Windowsa 10 w prezencie? Sprawdź, co oferuje Raspberry Pi 2.