Nowości

Aranżacja małej łazienki

Mała łazienka dla wielu osób wydaje się być przekleństwem. A już sama aranżacja takiego pomieszczenia sprawia wrażenie niemożliwej do wykonania. Okazuje się, że te uprzedzenia są zupełnie niepotrzebne. Przecież każde pomieszczenie, niezależnie od jego powierzchni, można urządzić w gustowny sposób. Trzeba jedynie zastosować w praktyce kilka cennych wskazówek.

Wanna i prysznic w jednym

Pierwszym elementem, który powinien znaleźć się w małej łazience jest wanna z prysznicem. To doskonałe połączenie, które z jednej strony zapewni oszczędność miejsca, a z drugiej zagwarantuje wygodę wszystkim domownikom. Nie każdy przecież lubi długie kąpiele. Wiele osób woli zamiast tego brać szybki prysznic. Proponowane rozwiązanie połączy interesy wszystkich a jednocześnie nie zajmie zbyt wiele miejsca w małej łazience.

Jeżeli powierzchnia naszej łazienki nie pozwala na umieszczenie w niej wanny, to pozostaje nam jedynie kabina prysznicowa. Aby dodatkowo zaoszczędzić nieco przestrzeni powinniśmy zamiast brodzika zainstalować odwodnienie w postaci kanałów prysznicowych. Wyglądają one szalenie efektownie, a jednocześnie zabierają niewiele miejsca.Wanna czy prysznic

Przemyślany dobór mebli łazienkowych

Nieodłącznym elementem wyposażenia łazienki Wrocław są oczywiście meble łazienkowe. Przecież musimy mieć schowek na nasze kosmetyki oraz tysiąc innych drobiazgów. Szafki łazienkowe odgrywają szczególnie ważną rolę właśnie w małych łazienkach. Pozwalają nam na sprawne ukrycie wszystkich drobiazgów, które, stojąc na zewnątrz, mogłyby dodatkowo zmniejszyć niewielką przecież powierzchnię pomieszczenia.

Bardzo dobrym rozwiązaniem dla małej łazienki Wrocław jest umieszczenie szafki bezpośrednio pod umywalką. W ten sposób możemy doskonale wykorzystać wolną przestrzeń, jednocześnie nie tracąc cennej powierzchni. Innym ciekawym rozwiązaniem może okazać się szafka umieszczona za lustrem lub zainstalowana nad zabudową stelaża WC. Tą przestrzeń możemy wykorzystać jako schowek na ręczniki lub papier toaletowy.

Meble w łazience

Pralka w kuchni?

Wszyscy jesteśmy przyzwyczajeni, że nieodłącznym elementem łazienki Wrocław jest pralka. Niestety mała powierzchnia tego pomieszczenia może znacznie utrudnić nam umieszczenie dodatkowego urządzenia. W tej sytuacji warto przemyśleć możliwość instalacji pralki w kuchni. Wystarczy nieco inwencji twórczej i w sprytny sposób możemy zabudować pralkę blatem oraz frontami szafek. Dzięki temu kuchnia nie straci na estetyce przy jednoczesnym zachowaniu pełnej funkcjonalności.

Pralka w kuchni

Fototapety i lustra

Zminimalizowanie ilości sprzętów umieszczonych w małej łazience to dopiero połowa sukcesu. Warto również rozważyć możliwość optycznego powiększenia łazienki Wrocław. W jaki sposób możemy tego dokonać? Z odsieczą przyjdą nam fototapety oraz lustra. Zastosowanie trójwymiarowych tapet oraz odpowiednie rozmieszczenie luster spowoduje, że powierzchnia łazienki znacznie, choć tylko optycznie, powiększy się.

Kolorystka łazienki

Duży wpływ na wygląd łazienki oraz jej wielkość ma zastosowana kolorystyka. Małe pomieszczenia wymagają chłodnych barw. Jeżeli dobierzemy do tego stonowane oświetlenie to sprawimy, że łazienka będzie wydawać się większa.

Daleko od siebie…

Aranżując małą łazienkę należy także pamiętać o przemyślanym rozplanowaniu poszczególnych sprzętów. Stawiając je blisko siebie potęgujemy wrażenie ciasnoty. Najlepiej zatem „rozstawić je po kątach” pamiętając jednocześnie o ograniczeniu ilości elementów wyposażenia do niezbędnego minimum.

Czy mała łazienka wiąże się z wieloma wyrzeczeniami? Z pewnością takie pomieszczenie wymaga o wiele więcej uwagi podczas aranżacji. Niewątpliwie mała ilość miejsca nieco ogranicza swobodę podczas wyposażania. Niemniej jednak zaprezentowane powyżej wskazówki pozwolą na stworzenie w ciasnym pomieszczeniu funkcjonalnej i bardzo gustownej łazienki.

Avatar

EduInfo

About Author

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like

Nowości

Jak tanio zmienić wystrój w kuchni?

Kuchnia jest to pomieszczenie w domu, w którym zazwyczaj spędzamy bardzo dużo czasu. Aranżacja tego miejsca szybko może się więc
Nowości

Kuchnia idealna – jak ją urządzić?

Kuchnia jest pomieszczeniem w domu, które nazywane jest sercem w domu. Warto przy urządzaniu tego wnętrza pamiętać, aby było dostosowane