Nowości

Budujesz dom w Krakowie? Zobacz, jaki rodzaj bramy będzie dla Ciebie najlepszy

bramy

Jesteś na etapie budowy domu? Poszukujesz bramy wjazdowej, która sprosta Twoich oczekiwaniom? Dowiedz się więcej o rodzajach bram i wybierz tę najbardziej odpowiednią.

Bramy segmentowe – zalety

Jednymi z najczęściej wybieranych produktów są bramy segmentowe. Ich największą zaletą jest ich praktyczność. Bramy tego typu mogą zostać zamontowane w otworze o dowolnym rozmiarze. Dodatkowo pozwalają na maksymalne wykorzystanie przestrzeni garażu, ponieważ unoszą się równolegle do sufitu. Dzięki temu przestrzeń po bokach wnętrza można odpowiednio zagospodarować. Kolejnym plusem bram segmentowych jest możliwość ich automatycznego otwierania, a nawet sterowania nimi przy pomocy smartfona. Dzięki właściwej konfiguracji, możesz także otrzymywać powiadomienia o każdej próbie otwarcia bramy, a także włamania. Zaletą jest również ich estetyka.

Bramy boczne – zalety

Brama boczna może być otwierana na dowolną stronę garażu i podobnie jak brama segmentowa może zostać zamontowana w otworach o nieregularnych kształtach. Bramy boczne otwierane są automatycznie i posiadają funkcję częściowego otwarcia, które ułatwia wydostanie się z garażu na przykład z rowerem. Stworzone są z materiałów cechujących się wysoką odpornością na warunki pogodowe i odpowiednią izolacją ciepła. Są szczególnie polecane do niskich i ciemnych garaży, które potrzebują górnego oświetlenia. Opcja drzwi otwieranych do boku pozwala na zagospodarowanie sufitu w dowolny sposób.

Bramy uchylne – zalety

Bramy uchylne to rozwiązania dla nietypowych sytuacji. Doskonale sprawdzą się w garażach, które nie posiadają nadproża bądź mają skośny dach. Bramy uchylne również są automatyczne, co pozwala na ich otwarcie bądź zamknięcie bez opuszczania samochodu. Ponadto tego rodzaju bramy są wyposażone w szereg zabezpieczeń w postaci sprężyn, które gwarantują użytkownikom bezpieczeństwo. Posiadają również specjalne systemy, które zabezpieczają przed włamaniem. Istnieje bardzo dużo modeli wykończenia bram uchylnych, co pozwala na idealne ich dopasowanie do całości budynku.

Przeczytaj także:  Pielęgnacja kwiatów – jakie doniczki wybrać?

Bramy rolowane – zalety

Kolejną propozycją są bramy rolowane, które zapewniają maksimum oszczędności miejsca. Mogą być zamontowane zarówno od zewnątrz, jak i od wewnątrz pomieszczenia. Tego rodzaju bramy polecane są szczególnie do niskich garaży bądź takich, do których podjazd jest bardzo stromy. Zajmują one bardzo mało miejsca, co zapewnia swobodę w zagospodarowaniu przestrzeni garażu. Podobnie jak bramy uchylne posiadają szereg zabezpieczeń, które uniemożliwiają włamanie. Posiadają rurowy napęd elektryczny, a na wypadek braku prądu mogą być obsługiwane przez korbę awaryjnego otwarcia. Tak jak w przypadku pozostałych rodzajów bram masz możliwość wyboru koloru, który jak najlepiej będzie dopasowany do całości.

Wybór bramy powinien być uzależniony od rodzaju pomieszczenia i jego wielkości. Obecnie, większość z nich jest zautomatyzowana i posiada szereg zabezpieczeń. Jeżeli nie do końca wiesz, która z bram będzie dla Ciebie najbardziej odpowiednia, skorzystaj z porady specjalistów, którzy pomogą Ci dopasować produkt do Twoich potrzeb.

Avatar

EduInfo

About Author

1 Comment

  1. Avatar

    Ola

    19 stycznia 2021

    Polecam Novobudovę, profesjonaliści w swojej dziedzinie. 🙂

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mogą Ci się spodobać

Nowości

Jak tanio zmienić wystrój w kuchni?

Kuchnia jest to pomieszczenie w domu, w którym zazwyczaj spędzamy bardzo dużo czasu. Aranżacja tego miejsca szybko może się więc
Nowości

Kuchnia idealna – jak ją urządzić?

Kuchnia jest pomieszczeniem w domu, które nazywane jest sercem w domu. Warto przy urządzaniu tego wnętrza pamiętać, aby było dostosowane