Pielęgnacja Zdrowie i uroda

Chirurgia plastyczna – najpopularniejsze zabiegi i czas rekonwalescencji

W dzisiejszych czasach ogromną wagę przykładamy do naszego wyglądu, wizerunku, jaki przedstawiamy światu. Zarówno na spotkaniach biznesowych, jak i wśród znajomych i przyjaciół chcemy zaprezentować najlepszą wersję samych siebie. Chirurgia plastyczna na stałe wpisała się w ten trend, a jej rosnąca popularność sprawiła, że korzystają z niej nie tylko kobiety, ale również mężczyźni.

 

Co sprawia, że w dzisiejszych czasach chirurgia plastyczna jest tak bardzo popularna?

Zapewne wpływ na to ma ogólna poprawa sytuacji materialnej w naszym kraju jak i zmiana świadomości. Jeszcze kilka lat temu chirurgia plastyczna ze względu na koszty zarezerwowana była dla elit. Dziś ta dostępność jest dużo większa, a ludzie zwracają coraz większą uwagę na dbanie o własny wygląd. Upływ czasu nie ominie nikogo, Z pomocą medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej jesteśmy w stanie ten czas cofnąć ale niestety nie zatrzymać.

Kto częściej korzysta z chirurgii plastycznej – mężczyźni czy kobiety?

Zdecydowanie kobiety, jest to trend nie tylko polski, ale i ogólnoświatowy. W całej grupie, która odwiedza gabinety zajmujące się chirurgią plastyczną i decyduje się na zabiegi, 75% to są panie, a tylko 25% panowie. Prawdą jest jednak to, że czasy się zmieniają i z roku na rok panowie coraz bardziej dbają o swój wygląd i coraz chętniej sięgają po dobrodziejstwa tej dziedziny medycyny.

Jakie są najczęściej wykonywane zabiegi, zarówno wśród kobiet, jak i wśród mężczyzn?

Zarówno kobiety, jak i mężczyźni najchętniej wykonują zabiegi plastyki nosa. Nie tylko ze wskazań estetycznych, ale i medycznych takich jak zaburzenia zdrożności, zniekształcenia pourazowe. Także zabiegi modelujące sylwetkę jak liposukcja są równie popularne u kobiet, jak i u mężczyzn.

Przeczytaj także:  Defibrylator AED – instrukcja obsługi

U mężczyzn coraz częściej obserwuję ginekomastie (przerost gruczołów piersiowych) a jeszcze częściej pseudoginekomastie (tj, przerost tkanki tłuszczowej w ok piersiowej). W dobrych gabinetach pacjenci z tą przypadłością mogą uzyskać kompleksową pomoc i pozbyć się tego krępującego zniekształcenia.

Czy jesień jest dobrym momentem na zabiegi z dziedziny chirurgii plastycznej?

Tak, jesień to znakomita pora. Większość zabiegów najlepiej przeprowadzać jesienią, zimą lub wczesną wiosną, unikając miesięcy letnich. Latem jest gorąco, bardziej się pocimy i przez to istnieje większe niebezpieczeństwo zakażenia ran, z którymi mamy do czynienia po działaniach chirurgicznych.
Należy pamiętać, że przy wszelkich zabiegach, po których konieczne jest stosowanie odzieży uciskowej, na przykład po operacjach piersi, stosowane są biustonosze elastyczne, bez fiszbin,
więc ciężko jest w letnie miesiące w nich wytrzymać. Okres jesienno-zimowy pod tym względem jest rzeczywiście najlepszy.

Jak wygląda standardowy okres rekonwalescencji po zabiegu?

Rekonwalescencja determinowana jest zakresem operacji. To często sprawa indywidualna, wszystko zależy od tego jakie działania były podjęte. Czy była to prosta plastyka powiek, czy rozległy zabieg, przeprowadzony w szpitalu, po którym pacjent musi spędzić kilka dni pod opieką lekarzy. Operacja plastyczna rozpoczyna proces gojenia się ran, który często kończy się po kilku miesiącach. Choć często wynik widać już po kilku dniach to nie jest to wynik ostateczny. Na ten trzeba czasem poczekać kilka miesięcy. Dążymy do tego, żeby ten okres był jak najkrótszy, można powiedzieć, że w 90% przypadków okres rekonwalescencji nie trwa dłużej niż 10 dni.

Avatar

EduInfo

About Author

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mogą Ci się spodobać

Zdrowie Zdrowie i uroda

Jak poradzić sobie z powracającą chrypką?

Powracająca chrypka może być dosyć dokuczliwą dolegliwością, z którą do czynienia może mieć tak naprawdę każdy z nas. Głosu używamy
Zdrowie Zdrowie i uroda

Zatkane zatoki – kiedy iść do lekarza?

Często boli Cię głowa? Masz wrażenie ciągle zapchanego nosa i problemy z oddychaniem? Czas najwyższy iść do lekarza. Zatoki –