Sport Sprzęt sportowy

Strój bramkarza – co kupić?

Jeśli ktoś gra w piłkę, to oprócz talentu, odrobiny szczęścia i treningów, potrzebuje również odpowiedniego stroju. Co powinno się jednak składać na cały strój bramkarza?

Buty to podstawa

Mówi się, że buty powinny być przedłużeniem stopy piłkarza. Dzięki odpowiednio dobranym, piłkarz może lepiej czuć stopę, a przez to mieć większą kontrolę nad piłką. Warto dobrać odpowiednie buty adekwatnie do powierzchni na której gramy. Jeśli będzie to trawa, to poszukajmy kortów, na sztucznej murawie sprawdzą się Lanki, a na hali halówki. Oprócz rodzaju buty pamiętajmy także o doborze odpowiedniego rozmiaru. Piłkarze powinni mierzyć swoje buty w getrach i czuć i kupować buty ani nie za małe ani nie za duże. Dobrze dobrane buty gwarantują, ze bramkarz się nie pośliźnie.

Getry i ochraniacze

Bramkarz powinien mieć także odpowiednio zabezpieczone łydki, a przede wszystkim piszczele. Aby je zabezpieczyć do stroju piłkarza należy dołączyć getry oraz ochraniacze, które mogą być wbudowane w getry lub takie, które można wsunąć pod nie.

Rękawice

Do obrony w przypadku bramkarza niezbędne będą również rękawice. Najlepiej gdy będą one skórzane, ponieważ wtedy dłonie nie będą się pocić. Należy także pamiętać o wyborze odpowiedniego rozmiaru.

Koszulka i spodenki

Ubranie, które nosi bramkarz powinno być nie za obcisłe i przewiewne. Nie powinno być z bawełny, która gdy koszulka będzie mokra, oblepi ciała, sprawdza się natomiast sztuczne tkaniny. Sama koszulka nie powinna krępować ruchów piłkarza. Spodenki natomiast mogą być takie z wbudowanymi majtkami, zapewniające łatwość ruchów lub takie bez majtek. Wybór zależy od indywidualnych preferencji piłkarza.

Okrycie wierzchnie

Do rozgrzewki niezbędne będą również dresy. Warto pomyśleć o rozpinanej bluzie oraz długich spodniach, które później piłkarz może szybko zdjąć.

Przeczytaj także:  Królowa dyscyplin sportowych

Strój piłkarza to przede wszystkim odpowiednio dobrane buty, getry, ochraniacze, rękawice, koszulka oraz spodenki oraz odpowiednie okrycie wierzchnie – bluza i spodnie dresowe. Każdy bramkarz piłki nożnej powinien być zaopatrzony w ten zestaw.

Avatar

EduInfo

About Author

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mogą Ci się spodobać

Sport Trening sportowy

Najciekawsze sporty ekstremalne

Czego to człowiek już nie wymyśli? Sport to zdrowie, ale czy ekstremalne sporty to jeszcze zdrowie, czy utrata rozumu? Przeczytaj
Sport Trening sportowy

Jak uniknąć kontuzji na siłowni?

Jak uniknąć kontuzji? O czym nie można zapominać przed treningiem? Przede wszystkim pamiętaj o zwróceniu się o pomoc przy układaniu