Czarny piątek – oszczędność czy wydatek?

przez EduInfo 7 831 views0

Czarny Piątek bardziej znany jako Black Friday to dzień po święcie Dziękczynienia, w który sklepy zarówno internetowe, jak i stacjonarne oferują swoim klientom ogromne rabaty i korzystne promocje. Czy warto zapolować w ten dzień na super okazję i coś kupić?

Czarny piątek – negatywna nazwa z korzyściami

Czarny Piątek otrzymał swoją nazwę z niezbyt przyjemnego powodu. Otóż, kiedy większość amerykańskich rodzin kończyła świętować, duża część osób wybierała się na zakupy, co przyczyniało się do wzrostu nieszczęśliwych wypadków – omdlenia, zawały i zdeptanie to niestety odwieczne problemy towarzyszące ogromnym wyprzedażom.

Sama nazwa została po raz pierwszy użyta w 1966 roku przez Earla Apfelabauma. Ten dzień to także otwarcie sezonu świątecznych zakupów w centrach handlowych i sklepach.

Główną zaletą Czarnego Piątku są wyjątkowo korzystne ceny oraz promocje. Telewizory, sprzęt elektroniczny, ubrania, kosmetyki i sprzęt AGD – to wszystko można dostać nawet 70% taniej. O ile oczywiście zdąży się dobiec i schwytać produkt lub zamówić towar on-line.

Czarny piątek – kto pierwszy ten lepszy

Wydarzenie to przyciąga mnóstwo bardzo zdeterminowanych osób. Kolejki, nocowanie pod sklepem czy agresja są wręcz nieodłącznym elementem zakupów w Stanach, Wielkiej Brytanii czy Niemczech. W Polsce coraz więcej sklepów oferuje piątkowe wyprzedaże, ale mimo wszystko łatwiej znaleźć je w sklepach internetowych.

Jak wygląda Black Friday w rzeczywistości możecie zobaczyć na poniższym filmiku:

Dla amerykańskiej policji jest to niezwykle pracowity dzień. Wystarczy wspomnieć o bójce dwóch klientów sklepu Walmart w 2012 roku, która zapoczątkowała pojawienie się nowego hastagu na twiterze #WalmartFights.

Czarny Piątek w Polsce

Niestety krajowe sklepy nie oferują nam 70% rabatów i widać jeszcze niezbyt duże zaangażowanie w stworzenie naprawdę wyjątkowej oferty. W większości sklepów uda nam się zaoszczędzić do 20 lub 30%. Mimo wszystko zachęcamy do skorzystania z tych promocji – być może w domu przy komputerze, a nie w szalonym tłumie. W końcu zbliżają się święta, więc czas pomyśleć o prezentach. Warto też pamiętać o Dniu Darmowej Dostawy, który obchodzimy pierwszego grudnia.

Jeśli skorzystasz z ofert Czarnego Piątku oprócz portfela zabierz ze sobą dużo wyrozumiałości i cierpliwości. Powodzenia w szukaniu najkorzystniejszej oferty!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>