Pielęgnacja Zdrowie i uroda

Jak często należy podcinać końcówki?

podcinanie końcówek włosów

Zastanawiasz się, co robić by włosy były piękne i zdrowe? Co ile należy podcinać końcówki?  Jak podcinać końcówki włosów? Co daje podcinanie włosów? Dowiedz się, jak należy dbać o włosy szczególnie na ich końcach.

Podcinanie końcówek włosów to ich podstawowa pielęgnacja 

Wiele osób wychodzi z błędnego założenia, że podczas zapuszczania włosów nie należy obcinać końcówek. Jednak ten zabieg to ich podstawowa pielęgnacja, która ma na celu usunięcie zniszczonych, złamanych i rozdwojonych części włosa. Dzięki regularnemu cięciu zapobiegasz dalszemu rozdwajaniu i strzępieniu się włosa – staje się on mocniejszy i bardziej sprężysty. Dlatego pamiętaj, że przycinanie końcówek włosów jest niezbędne do tego, aby Twoje włosy osiągnęły odpowiednią kondycję. Co ile podcinać końcówki przy zapuszczaniu? Tutaj sprawa wygląda podobnie raz na trzy miesiące to standardowy zabieg. 

Podcinanie końcówek – kiedy udać się do fryzjera?

Jeżeli chcesz cieszyć się pięknym i zdrowym wyglądem Twoich włosów, powinnaś obiektywnie ocenić ich stan. Podcinanie końcówek jest jednym z podstawowych zabiegów pielęgnacyjnych. Nie wiesz, jak się za to zabrać? Nie chcesz zepsuć swojej fryzury? Chcesz wiedzieć, co ile podcinać włosy? Możesz także wybrać się do fryzjerki po profesjonalną poradę. Jeżeli Twoje końcówki włosów są twarde, puszą się, a na ich zakończeniach dostrzegasz białe plamki – czas na cięcie! Za pierwszym razem warto podciąć włosy o więcej niż 2 cm, by dać im szansę na solidną regenerację. Co ile podcinać końcówki? Ogólnie jest to bardzo indywidualna kwestia – zaleca się jednak, aby na podcinanie włosów udać się raz na 3-4 miesiące.

Przeczytaj także:  Mniszek lekarski - właściwości i zastosowanie

Podcinanie włosów grubych, cienkich i delikatnych – jak często? 

Podcinanie włosów powinno być uzależnione od rodzaju włosów. Jeżeli jesteś posiadaczką włosów delikatnych i cienkich, możesz podcinać je co dwa miesiące. Grube, gęste i długie włosy mogą wymagać tego zabiegu co miesiąc. Regularne podcinanie sprawi, że włosy będą mniej się przetłuszczać i wypadać. Staną się natomiast lśniące i gęstsze.

Jak podcinać końcówki włosów? 

Na podcinanie końcówek możesz umówić się do fryzjera bądź zrobić to sama w domowych warunkach. Jak podcinać końcówki? Włosy najlepiej jest podcinać na mokro, ponieważ efekt jest precyzyjny, a sam zabieg mniej szkodliwy dla kondycji włosów. Po wykonanym zabiegu warto nałożyć na ich powierzchnię olejek, który zapobiegnie odparowywaniu wody. Dzięki olejowaniu odbudujesz naturalny płaszcz lipidowy włosów – będą one bardziej nawilżone, elastyczne i lśniące.

Podcinanie końcówek włosów a dodatkowa pielęgnacja włosów 

Podcinanie końcówek to tylko jeden z elementów codziennej pielęgnacji. Aby cieszyć się zdrowym wyglądem włosów, pamiętaj o: 

  • myciu właściwym dla rodzaju włosów szamponem,
  • odżywce po każdym myciu,
  • masce regeneracyjnej przynajmniej raz w tygodniu,
  • olejowaniu,
  • masażu głowy.

Podcięcie końcówek oraz wyżej wymienione zabiegi pielęgnacyjne to nie wszystko, co możesz zrobić. Warto także wzbogacić swoją dietę w witaminy A, E, B oraz cynk, miedź, żelazo i siarkę. Suplementy diety – preparaty za wzmocnienie włosów i poprawę ich wyglądu, przynoszą pożądane efekty dopiero po 2-3 miesiącach. Należy pamiętać także, że na kondycję włosów wpływa także temperatura. Prostowanie, suszenie gorącym powietrzem, farbowanie to absolutni przeciwnicy w drodze do pięknych włosów.

Avatar

EduInfo

About Author

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mogą Ci się spodobać

Zdrowie Zdrowie i uroda

Jak poradzić sobie z powracającą chrypką?

Powracająca chrypka może być dosyć dokuczliwą dolegliwością, z którą do czynienia może mieć tak naprawdę każdy z nas. Głosu używamy
Zdrowie Zdrowie i uroda

Zatkane zatoki – kiedy iść do lekarza?

Często boli Cię głowa? Masz wrażenie ciągle zapchanego nosa i problemy z oddychaniem? Czas najwyższy iść do lekarza. Zatoki –