Podróże Porady

Jak tanio podróżować?

Podróże zagraniczne to coraz częstszy sposób na spędzanie wolnego czasu. Czy da się tanio podróżować? Gdzie szukać ofert i jak je wybierać?

  • Nie określaj się

Szansa na to, że akurat w czasie Twojego urlopu pojawi się oferta promocyjna do miejsca, które zawsze chciałeś odwiedzić jest niestety znikoma. Z tego powodu, jeśli szukasz tanich wakacji musisz nieco poszerzyć swoje horyzonty.

I zamiast upatrywać tańszej oferty do swojego celu zdecyduj się na przygodę w innym miejscu.

  • Ustaw alerty i powiadomienia

Większość przeglądarek oferuje możliwość ustawienia powiadomienia mailowego, jeśli wybrany przez Ciebie lot pojawi się w korzystnej cenie otrzymasz o tym informację. Warto ustawić taki alert i być na bieżąco z ofertami. Zapisz się również na newsletter podróżniczy, dzięki czemu dowiesz się o najnowszych rabatach i promocjach.

  • Skorzystaj z darmowych noclegów

Ogromna część środków przeznaczona na podróżowanie wiążę się z opłatą za nocleg, dlatego rozwiązaniem mogą być serwisy oferujące darmowe noclegi – couchsurfing.com lub hospitality.com. Możesz też rozważyć podróż nocnym pociągiem, szczególnie gdy planujesz dłuższą podróż.

  • Jedzenie

To podstawa, gdy zależy Ci na obcięciu kosztów podróży. Zacznijmy od tego, że warto zabrać jedzenie ze sobą jeśli jest to krótszy wypad. W przypadku dłuższych wycieczek unikamy miejsc obleganych przez innych turystów i kierujemy się w stronę lokalu, gdzie większość klientów to lokalni mieszkańcy. To pozwoli na spróbowanie lokalnych specjałów w niższej cenie.

  • Zniżki

Szczególnie dużo zniżek stworzono dla uczniów, studentów lub rodzin z małymi dziećmi. Zapoznaj się nie tylko z krajowymi promocjami, ale również z rabatami obowiązującymi w miejscu do którego się wybierasz.

Jak szukać ofert Last Minute?

Oprócz zapisania się na newsletter oraz ustawienia alertów cenowych warto także polubić profile wybranych linii lotniczych. Najważniejsza zasada to być na bieżąco i jak najwcześniej dowiedzieć się o planowanej promocji lub już trwającej.

Last Minute – cena za elastyczności

Niestety nawet najlepsza oferta na nic się nam nie przyda, jeśli nie dostaniemy urlopu w pracy. Dlatego z takich promocji najczęściej będą mogły skorzystać osoby, które część pracy będą mogły wykonać zdalnie lub mają jeszcze wolne dni urlopowe.

Uważaj na ukryte opłaty!

Bardzo ważnym punktem w trakcie poszukiwań jest również zwrócenie uwagi na warunki wycieczki oraz dodatkowe opłaty. Niektóre opcje nie są niezbędne, a tylko zawyżają niepotrzebnie koszty podróży.

Avatar

EduInfo

About Author

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like

Podróże Porady

Jak spakować bagaż podręczny?

Często wybierając się w podróż stajemy przed zadaniem spakowania bagażu podręcznego. Jak to właściwie zrobić? Na co trzeba szczególnie zwrócić
Miejsca Podróże

Sylwester w górach

Warto spędzić sylwestra w wyjątkowy sposób oraz w gronie przyjaciół. Niektórzy wolą spędzić go z najbliższymi w domu, inni lubią