Biznes Biznes i praca

Zakładasz biznes? Z kim warto współpracować?

Nowy kierunek studiów FinTech

Jeśli myślisz o założeniu własnej firmy będziesz musiał zatrudnić pracowników lub rozpocząć z kimś współpracę partnerską. Na co warto zwrócić uwagę? Czym kierować się przy wyborze partnera biznesowego?

Współpraca – bardzo ważna decyzja

Własna firma to nie tylko sukcesy i profity. To także ogromna odpowiedzialność, ponieważ jako jej właściciel odpowiadasz za wszystkie sukcesy, ale niestety poniesione porażki. Ważnym elementem budowania dobrze prosperującego biznesu jest również dobór właściwych osób.

Jakie cechy posiada osoba,
z którą warto pracować?

  1. Jest ambitna i chce się rozwijać
  2. Jest pozytywnie nastawiona do ludzi i pracy w zespole
  3. Szybko się uczy i zdobywa nowe umiejętności
  4. Jest lojalna wobec firmy
  5. Cechuje się zaangażowaniem i doświadczeniem
  6. Dobrze zna swoje mocne i słabe strony

Twój współpracownik przede wszystkim powinien być ambitny. Takie osoby będą zawsze dążyć do usprawniania i poszukiwania nowych, lepszych rozwiązań biznesowych. A oprócz wykonywania określonych działań każda firma musi dążyć do rozwoju i wyprzedzenia konkurencji.

Twoi współpracownicy muszą być także pozytywnie nastawieni do działania i innych osób. W ten sposób łatwiej zbudujesz zespół, który będzie się uzupełniać.

Zwróć też uwagę na to, czy wybrana przez Ciebie osoba będzie dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem z pozostałymi osobami. Po ci ekspert, który nic nie przekazuje swoim kolegom? Cechą leaderów jest ich większa skłonność do uczenia innych. Poza tym partner w biznesie powinien być otwarty na nowe propozycje i mieć wysokie standardy moralne. Zwłaszcza teraz w okresie, gdy firmy dosłownie wyrywają sobie z rąk specjalistów. Musisz być pewny, że Twój pracownik lub partner biznesowy będzie lojalny.

W niektórych przypadkach lepiej przyjmować osoby z mniejszym doświadczeniem, ale dużym zapałem do pracy niż ekspertów, którzy zdobędą u Ciebie nowe umiejętności, a potem wybiorą inną firmę.

Na co zwrócić uwagę przeglądając CV?

Przede wszystkim na doświadczenie oraz powody rozstania się z poprzednimi firmami. Warto też zainteresować się wpisanymi pasjami i hobby. Mimo wszystko najwięcej dowiemy się, przeprowadzając rozmowę kwalifikacyjną, na której oprócz standardowych pytań mamy możliwość po prostu porozmawiać z kandydatem lub przyszłym partnerem w biznesie. Kolejnym etapem jest zaproszenie takiej osoby na dzień próbny, gdzie przez cały dzień możemy obserwować daną osobę już w konkretnych sytuacjach.

Pamiętaj także, że przy zakładaniu spółki, będzie potrzebna Ci także pomoc księgowego online, który rozliczy przychody Twojej firmy, ale także pomoże w formalnościach związanych z zatrudnianiem nowych pracowników.

 

Avatar

EduInfo

About Author

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like

Biznes i praca Praca

Jak skutecznie rozwiązać umowę o pracę?

Warto przed podpisaniem umowy o pracę dokładnie zapoznać się z wszystkimi obowiązkami, jakie nakłada na nas taka umowa oraz sprawdzić,
Biznes i praca Praca

Praca w domu – przyjemność czy udręka?

Kto z nas nie chciałby uniknąć porannego wstawania, korków  na mieście i hałasu w biurze? Niektóre zawody pozwalają na ominięcie