Nowości

Kredyt inwestycyjny dla firm wchodzących na rynek

Kredyt inwestycyjny dla firm

Firmy, które dopiero rozpoczynają swoją działalność zazwyczaj borykają się z jednym, zasadniczym problemem, jakim jest brak środków. Oczywiście, niekiedy właściciele posiadają własne oszczędności lub mogą liczyć na pomoc inwestorów. Są to jednak wyjątki. Zazwyczaj jedynym rozwiązaniem jest uzyskanie wsparcia od banków, które dzisiaj są w stanie zaoferować bardzo ciekawe produkty finansowe. Przykładem są chociażby kredyty inwestycyjne dla start-upów. Co ciekawe, bardzo często nie ma ograniczeń dotyczących wysokości pożyczanej kwoty.

Kredyt dla firm – na co zwrócić uwagę?

Pierwszym krokiem, jaki powinna poczynić nowa firma, jest określenie celu, na jaki spożytkuje dany kredyt. Zdecydowana większość banków bowiem oczekuje nie tylko wyjaśnienia przyczyny, dla której start-up stara się o kredyt, ale również przedstawienia bardzo szczegółowych rozliczeń. Im lepiej jest firma przygotowana pod tym względem, tym większe są szansę, że jej wniosek zostanie zaakceptowany. Dodatkowo, dobrze by jej właściciele dysponowali przynajmniej niewielkim wkładem własnym. Instytucje bankowe bowiem najczęściej są w stanie sfinansować określony procent inwestycji – czasami nawet do 90%. Oczywiście, jeśli właściciele nie są w stanie wyłożyć żadnej gotówki, nie oznacza to, że nowa firma nie otrzyma wsparcia. Może ono jednak zostać okrojone do stosunkowo niewielkiej kwoty, jaka nie wystarczy na pokrycie wydatków.

Nowe firmy muszą również przemyśleć kwestię optymalnego czasu spłaty zobowiązania. W przypadku kredytów inwestycyjnych banki proponują rozbieżne oferty. Najczęściej spłata kredytu jest rozkładana na okres około 5 lat. Można jednak znaleźć banki gwarantujące zdecydowanie dłuższy okres kredytowania. Nowym firmom zazwyczaj ciężko jest przewidzieć własne zyski, a co za tym idzie, możliwości finansowe spłacania zadłużenia. Z tego względu, niezbędny jest bardzo szczegółowy biznesplan, określający wysokość przyszłych zarobków. W razie wątpliwości, lepiej zdecydować się na dłuższy czas spłaty, z możliwością wcześniejszego oddania całej kwoty. Niektóre banki wymagają uiszczenia wówczas odpowiedniej opłaty, dlatego na tę kwestię trzeba zwrócić uwagę już podczas poszukiwania odpowiedniej propozycji.

Przeczytaj także:  Kontenery na gruz – łatwy odbiór odpadów od osób prywatnych
Avatar

EduInfo

About Author

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mogą Ci się spodobać

Nowości

Jak tanio zmienić wystrój w kuchni?

Kuchnia jest to pomieszczenie w domu, w którym zazwyczaj spędzamy bardzo dużo czasu. Aranżacja tego miejsca szybko może się więc
Nowości

Kuchnia idealna – jak ją urządzić?

Kuchnia jest pomieszczeniem w domu, które nazywane jest sercem w domu. Warto przy urządzaniu tego wnętrza pamiętać, aby było dostosowane