Kontener na gruz czy Big Bag – co sprawdzi się lepiej?

przez EduInfo 3 624 views0

Przeprowadzasz remont? Potrzebujesz pozbyć się odpadów? Kontenery na gruz są popularnym rozwiązaniem w składowaniu i wywózce śmieci różnego typu. Alternatywą dla nich są tzw. Big Bagi, czyli duże worki na odpady. Sprawdź, czym się charakteryzują oraz kiedy warto z nich skorzystać przy składowaniu i wywózce gruzu.

Kontener na gruz – czym się charakteryzuje?

Kontener na gruz jest specjalnym, metalowym pojemnikiem na odpady budowlane, remontowe i przemysłowe. Firmy, które oferują kontenerowy wywóz śmieci, posiadają w swojej flocie kontenery o zróżnicowanych pojemnościach, np. 1 m3, 3,5 m3, 7 m3 czy nawet 36 m3.  Cechą charakterystyczną tych zasobników jest wysoka wytrzymałość oraz duża ładowność. Pojemniki te wyróżniają się również:

 • zamkniętą po bokach konstrukcją,
 • otwartą przestrzenią od góry obudowy,
 • bokami w kształcie trapezu,
 • zaczepami po bokach, które służą do załadunku i rozładunku.

Zalety kontenerowego wywozu śmieci

Wykorzystanie metalowych kontenerów na odpady oraz ich odbiór przez firmy wiążę się z wieloma zaletami. Wśród nich wyróżnić można:

 • możliwość załadunku wielu ton odpadów,
 • obniżenie kosztów transportu,
 • dużą rozpiętość pojemności,
 • możliwość wrzucenia przedmiotów o bardzo dużych gabarytach np. stare meble,
 • zachowanie porządku przy wyrzucaniu odpadów.

Elastyczny worek na śmieci – Big Bag

Big Bag jest mniejszy niż kontener na gruz. Charakteryzuje się elastyczną, workowatą budową i przeznaczony jest do transportowania różnych towarów, m.in. kruszyw, szkieł czy odpadów komunalnych. Pojemnik ten zrobiony jest najczęściej z tkanin takich jak polipropylen powlekany i niepowlekany. W pierwszym przypadku dzianina chroni przed dostaniem się wilgoci z zewnątrz – taki Big Bag zalecany jest do użycia w przypadku materiałów pylących. Drugi typ materiału zapewnia odpowiednie przepływ powietrza wewnątrz worka.

Co można wrzucić do Big Baga?

Dzięki wykorzystanym materiałom i swojej budowie Big Bag znajduje zastosowanie w wielu branżach, m.in. budowlanej, rolno-spożywczej czy chemicznej. Doskonale sprawdzi się również przy niewielkich remontach, gdzie wrzucisz do nich np. gruz. W worku umieścisz również, np.:

 • złom,
 • tworzywa sztuczne,
 • odpady biodegradowalne np. trawa,
 • szkło,
 • odpady segregowane np. makulatura.

Kiedy wybrać kontener, a kiedy Big Bag?

Dla najmniejszych przeróbek odpowiedni jest Big Bag. W zależności od budowy i rodzaju odpadów pomieści on około 2 ton śmieci. Worek ten sprawdzi się dla osób, które nie posiadają wystarczająco dużo miejsca na podwórku, żeby postawić kontener. Dodatkowo Big Bag może stać na nim tak długo, jak tylko potrzebujesz. Jeżeli planujesz większe roboty budowlane, skorzystaj z kontenerów na gruz, które pomieszczą o wiele więcej odpadów. Kontener na gruz jest wynajmowany na określony czas. Pojemnik ten przyda się szczególnie firmom budowlanym, które codziennie mierzą się z dużą ilością odpadów.

Gdzie zamówić kontener na gruz?

Przed wynajęciem pojemnika sprawdź ofertę profesjonalnych firm, które go podstawią i zapewnią wywóz odpadów w ustalonym przed Ciebie terminie. Dzięki temu oszczędzasz czas oraz masz pewność, że Twoje odpady zostały odpowiednio zutylizowane. Jeżeli potrzebujesz wynająć kontenery na gruz Wrocław jest jednym z miast, w którym wybór jest bardzo szeroki, a ceny usługi wynajmu nie są wygórowane.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>