PIT 2018 – czy pamiętasz o złożeniu deklaracji? Zrób to przez internet!

przez EduInfo 2 696 views0

Został już tylko niecały tydzień na rozliczenie deklaracji podatkowej za ostatni rok! Jeżeli jeszcze tego nie zrobiłeś, warto zapewnić sobie spokój na długi majowy weekend – i złożyć zeznanie przez internet.

Gorący kwiecień, czyli rozliczenie na ostatnią chwilę

Zawsze w kwietniu temat rozliczeń PIT powraca, skutecznie podgrzewając wiosenną atmosferę. Do lamusa odchodzą już powoli wielometrowe kolejki przed lokalnymi filiami urzędów skarbowych, w których to podatnicy na ostatnią chwilę składają swoje zeznania przed rozgorączkowanymi urzędnikami. Dzięki elektronicznym metodom obsługi płatnika, rozliczenie PIT stało się prostsze niż nigdy. Dobrze zatem, by uwinąć się z tą koniecznością jeszcze przed rekordowo długim weekendem.

ePUAP – rozlicz PIT bez wychodzenia z domu

Każdy podatnik rozliczający się za pomocą druku PIT-36 lub PIT-37 od kilku lat ma możliwość złożenia deklaracji za pomocą Elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej (ePUAP). Do rozliczenia się z fiskusem poprzez internet potrzebne będzie założenie tak zwanego profilu zaufanego. Bez wychodzenia z domu może zrobić to każdy, kto dysponuje kontem w banku obsługiwanym za pomocą usług płatności elektronicznej. Uwierzytelnianie odbywa się na stronie banku i zajmuje kilka minut.

Przez internet najszybszy PIT

W tym roku podatnicy mieli również możliwość ubiegania się o przygotowanie wypełnionej „z góry” deklaracji – zajmowały się tym odpowiednie filie urzędów skarbowych. Niestety, w tym roku czas na złożenie wniosku o przygotowanie deklaracji przez urząd minął 16 kwietnia. Rozliczenie za pomocą ePUAP jest w tej chwili najszybszym sposobem wypełnienia popularnego PIT-a. Więcej informacji znaleźć można na stronie https://obywatel.gov.pl/czym-jest-epuap.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>