Kosmetyki Zdrowie i uroda

Poczuj wiosnę, czyli jak kupować perfumy

Wiosna to czas, w którym każdy budzi się do życia i na nowo rozkwita. Ze względu na rosnącą temperaturę oraz dużą ilość słońca czujemy się bardziej radośni i szczęśliwsi aniżeli kilka miesięcy wcześniej.  Zmianę pory roku warto również uwzględnić w doborze odpowiednich perfum.

Jakie perfumy wybrać na wiosnę?

Najpopularniejsze w miesiącach kwiecień, maj, czerwiec są lekkie, kwiatowo-owocowe konfiguracje zapachowe, które nawiązują do pory roku. Celem wiosennych perfum jest podkreślenie lekkości i szczęścia związanego z nadejściem cieplejszych dni. W zapachach przygotowanych na te miesiące bardzo często wyczuć możemy nutę róż, wanilii, konwalii. Nieco bardziej odważna wydaje się być limonka, anyż czy też kwiat pomarańczy.

Jak dobrać odpowiednie perfumy?

Nie powinniśmy kierować się opiniami innych osób bądź czasopism na temat wyboru wiosennych zapachów. Każda kobieta, także mężczyzna powinni czuć się dobrze z zapachem swoich perfum. To on powinien dodawać nam pewności, a także ochoty do życia. Drugorzędne podczas wyboru perfum powinny być aktualne, perfumiarskie trendy. Zarówno w przypadku zapachów na wiosnę, jak i na każdą inną porę roku, powinniśmy kierować się przede wszystkim własnymi odczuciami co do konkretnych perfum. Opinie i trendy warto traktować jedynie jako propozycje, które możemy zaakceptować lub odrzucić.

Każdy powinien bowiem korzystać z perfum takich jakich chce, a nie z takich jak wszyscy zalecają.

Przeczytaj także:  Jak dopasować krem do typu swojej cery? Wybieramy dobry krem nawilżający do twarzy!
Avatar

EduInfo

About Author

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mogą Ci się spodobać

Zdrowie Zdrowie i uroda

Jak poradzić sobie z powracającą chrypką?

Powracająca chrypka może być dosyć dokuczliwą dolegliwością, z którą do czynienia może mieć tak naprawdę każdy z nas. Głosu używamy
Zdrowie Zdrowie i uroda

Zatkane zatoki – kiedy iść do lekarza?

Często boli Cię głowa? Masz wrażenie ciągle zapchanego nosa i problemy z oddychaniem? Czas najwyższy iść do lekarza. Zatoki –