Praca za granicą – gdzie szukać i jak się przygotować?

przez EduInfo 3 960 views0

Praca za granicą jest interesującą alternatywą dla osób, które nie mają zdolności otrzymania angażu we własnym kraju, bądź ich zarobki w aktualnej pracy są na tyle niskie, iż trudno jest z nich utrzymać całą rodzinę. W takiej sytuacji najczęściej rozpoczynany jest proces poszukiwania pracy za granicą poprzez znajomych i rodzinę, która już dawno wyjechała z kraju za chlebem, jak również pośrednictwo pracy, czy agencje.

Praca za granicą

Jest trafnym rozwiązaniem, kiedy mamy jakiś pomysł w związku z rozpoczęciem działań w tym zakresie. Niektóre osoby poszukujący zatrudnienia za granicą, wyjeżdżają w ciemno. Jest to spore ryzyko, i może zakończyć się fiaskiem, jednak, kto nie ryzykuje ten nic nie ma, a z doświadczenia wiemy, że wielu takim osobom udało się i żyją dziś na wysokim poziomie.

Decydując się na wyjazd za granicę warto adekwatnie zabezpieczyć się na czas poświęcony szukaniu zatrudnienia. Warto ocenić stan funduszy i to, czy mamy wystarczającą ilość gotówki, aby przeżyć przyjemniej okres dwóch miesięcy poza granicami naszego kraju.

Pieniądze będą nam potrzebne na wynajęcie lokum, na wyżywianie jak również na środki komunikacyjne. Powinniśmy również wyliczyć sumę na powrót do kraju, w razie niepowodzenia. Kolejnym zadaniem przed wyjazdem będzie zebranie wszystkich kopii dokumentów świadczących o naszym wykształceniu i doświadczeniu zawodowym przetłumaczone na język obcy albo przynajmniej na język angielski, który jest językiem uniwersalnym.

Mogą również przydać się kopie dokumentów tj. dowód osobisty, dokumentację z leczenia chorób przewlekłych, paszport, akt urodzenia, prawo jazdy, jak również akt małżeństwa. Pamiętaj, że cała skopiowana dokumentacja musi mieć potwierdzenie notarialne. Stwórz listę potencjalnych zagranicznych pracodawców, jak również załóż rachunek bankowy, z którego będzie można korzystać również za granicą. Spisz adresy urzędów, w których dokonasz formalności po otrzymaniu zatrudnienia.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>