Jak leasing samochodów osobowych oddziałuje na ich serwisowanie?

przez EduInfo 219 views0

Serwisowanie auta leasingowego

Sprawne auto jest niezbędne dla osób ceniących sobie mobilność. W tym celu, bardzo duże znaczenie ma regularne serwisowanie pojazdu, dzięki czemu jego stan techniczny będzie pozostawał bez zarzutu. Jak jednak to zagadnienie przedstawia się w przypadku samochodów użytkowanych w ramach umowy leasingowej?

Ustalenia poszczególnych firm leasingowych w zakresie serwisowania mogą być różne, z tego względu, podczas wybierania najbardziej korzystnej dla siebie oferty, warto jest wcześniej zapoznać się z proponowanymi warunkami. Zdarza się, że niektórzy leasingodawcy wymagają, by naprawy samochodu oraz wszelkie inne zabiegi odbywały się jedynie w tych serwisach, które są autoryzowane. Niemniej jednak, to na użytkowniku samochodu spoczywa obowiązek troski o sprawność techniczną pojazdu, więc w praktyce może się on zdecydować na skorzystanie z innego zakładu mechanicznego. Musi być jednak przygotowany na to, że jeśli pojawią się jakiekolwiek problemy, to właśnie on zostanie obciążony wszystkimi kosztami. Zaleca się, by te samochody, które nadal są objęte gwarancją producenta były jednak serwisowane w autoryzowanych stacjach. Dlaczego? Ponieważ w przeciwnym wypadku ryzykuje się utratę gwarancji, co może mieć bolesne skutki finansowe.

Reasumując, często teoretycznie nie można naprawiać auta w zakładach, jakie nie są rekomendowane przez firmę leasingową, jednak w rzeczywistości ta zasada nie zawsze jest przestrzegana. Jeśli klient w terminie uiszcza wszystkie płatności, nie jest pod tym względem zazwyczaj w jakikolwiek sposób kontrolowany.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>