Nowości

Zabudowa balkonu w domu – postaw na drewno

Zabudowa balkonu to coraz popularniejsza opcja wśród osób, które cenią sobie prywatność. Chcesz uniknąć spojrzeń przechodniów oraz sąsiadów? Postaw na drewnianą zabudowę, która zapewni intymność oraz nada przytulny klimat balkonowi. Przeczytaj artykuł i sprawdź, czym charakteryzują się deski balkonowe oraz dlaczego warto je wybrać.

Zabudowa balkonu – dlaczego warto ją mieć?

Zabudowa balkonu spotyka się z coraz większym zainteresowaniem wśród osób, które mieszkają zarówno w domach jednorodzinnych, jak i blokach mieszkaniowych. Jest to niewielka przebudowa, która gwarantuje jednak odgrodzenie się od spojrzeń sąsiadów, co przekłada się na stworzenie prywatnego kącika, w którym zrelaksujesz się bez obawy o to, że ktoś zaglądnie do środka. Kolejnym atutem zabudowy balkonu jest fakt, że odpowiednia konstrukcja (np. z desek drewnianych) skutecznie osłania domowników przed wiatrem, deszczem oraz przede wszystkim zanieczyszczeniami w postaci spalin emisyjnych produkowanych przez samochody. 

Drewniana zabudowa balkonu – poczuj leśny klimat w mieszkaniu

Zabudowy balkonu od wielu lat występują w różnych formach – tradycyjne barierki, wiaty czy siatki to najpopularniejsze osłony, z których korzystają mieszkańcy bloków. Zasłony te jednak nie gwarantują maksymalnej prywatności i ochrony przed zanieczyszczeniami. Chcąc zadbać o intymność, zdrowie oraz samopoczucie postaw na drewnianą zabudowę, która wyróżnia się ponadczasowym i ciekawym wyglądem oraz odpornością na zewnętrzne warunki atmosferyczne. Klimat na balkonie zapewni również świeży i leśny zapach (szczególnie w przypadku desek sosnowych), co poprawi nastrój każdej osoby. Naturalne otoczenie sprzyja relaksowi oraz odprężeniu na dłuższy czas po ciężkim dniu.

Drewniane deski balkonowe – stwórz nowoczesny balkon od A do Z

Projektując drewniany balkon, warto zadbać o każdy aspekt. Na rynku znajdują się nowoczesne deski balkonowe z drewna, które gwarantują ochronę przed deszczem, zimnem i wiatrem przez większość roku. Materiały te posłużą nie tylko jako trwała i szczelna balustrada – deski wykorzystasz również do stworzenia prostych mebli balkonowych, które świetnie wkomponują się w resztę otoczenia. Dla lepszego efektu postaw również na listwy lub drewniane podłoże, dzięki czemu Twój balkon stanie się naturalną oazą, w której odpoczniesz o każdej porze. Co ważne – aby drewniana zabudowa balkonu służyła swoimi walorami na długi czas, musisz pamiętać o odpowiedniej impregnacji każdego elementu. 

Przeczytaj także:  Gryzonia – kolebka szwajcarskiego narciarstwa

Zabudowa balkonu – co z pozwoleniem?

Każda zabudowa balkonu jest lekką ingerencją w wygląd budynku. Planując tę przeróbkę w bloku mieszkalnym, wymagane jest uzyskanie zgody od wspólnoty lub spółdzielni mieszkaniowej. Jeżeli zabudowa jest estetyczna i nie psuje ogólnego wizerunku budynku, z uzyskaniem zgody nie powinno być żadnego problemu. Zabudowanie balkonu w jednorodzinnym domu stanowi jeszcze mniejszy problem – do przeróbki niewymagana jest żadna specjalna zgoda oraz pozwolenie, dzięki czemu nie musisz tracić czasu na decyzję i rozpocząć przebudowę niemal natychmiast.

Avatar

EduInfo

About Author

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mogą Ci się spodobać

Nowości

Jak tanio zmienić wystrój w kuchni?

Kuchnia jest to pomieszczenie w domu, w którym zazwyczaj spędzamy bardzo dużo czasu. Aranżacja tego miejsca szybko może się więc
Nowości

Kuchnia idealna – jak ją urządzić?

Kuchnia jest pomieszczeniem w domu, które nazywane jest sercem w domu. Warto przy urządzaniu tego wnętrza pamiętać, aby było dostosowane