Głóg – zastosowanie i działanie lecznicze

przez EduInfo 7 045 views0

głóg zastosowanie i leczenie

Głóg często sadzony jest w ogrodach i parkach z uwagi na to, że pięknie kwitnie. Również jego owoce są niezwykle dekoracyjne. Warto jednak wiedzieć, że ta roślina ma wiele cennych właściwości dla naszego zdrowia. Dlaczego warto zainteresować się suplementami diety zawierającymi wyciąg z głogu? W jakich chorobach mogą być wsparciem dla naszego organizmu?

Jakie właściwości ma głóg?

Coraz chętniej sięgamy po suplementy diety, które mają działanie kompleksowe – oddziałują na wiele aspektów naszego zdrowia. Przykładem może być tutaj między innymi czystek i przygotowywana z niego herbata. Warto jednak też bliżej przyjrzeć się właściwościom prozdrowotnym rodzimych roślin, takich jak głóg.

Bogate w cenne składniki odżywcze są zarówno owoce głogu, jak i jego kwiaty. Zawierają między innymi witaminy A, E oraz PP. Głóg zawiera w sobie także substancje wykazujące działanie przeciwnowotworowe oraz antyoksydacyjne, w tym karotenoidy i flawonoidy. Oprócz tego głóg zawiera spore ilości błonnika pokarmowego i olejki eteryczne o działaniu relaksującym i rozluźniającym.

Suplementy diety zawierające wyciąg z głogu, takie jakie można zakupić między innymi na stronie https://ekamedica24.pl z uwagi na wysoką zawartość witaminy C polecane są szczególnie w okresie przesilenia wiosennego i jesiennego, kiedy wzrasta ryzyko przeziębień i zachorowań na grypę. Wyciąg z głogu korzystnie wpływa również na pracę układu trawiennego. Jednak suplementy z głogiem polecane są przede wszystkim osobom, które mają problemy z układem krwionośnym.

Ze względu na właściwości rozluźniające przyjmowanie preparatów zawierających głóg zalecane jest w czasie bolesnych i obfitych miesiączek, ale także w przypadku dużego wysiłku psychicznego i fizycznego. Więcej o właściwościach prozdrowotnych głogu można przeczytać w serwisie naturapluszdrowie.pl

Zastosowanie głogu

Owoce głogu spożywane są najczęściej po przetworzeniu, podobnie dzieje się, jeśli chodzi o kwiaty tej rośliny. Z owoców głogu można przygotować między innymi nalewki, konfitury oraz napary.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>