Nowości

Zimowe wieczory – urządzamy kącik do czytania

Zima zbliża się wielkimi krokami i zastanawiasz się, jak możesz umilić sobie czas podczas długich, zimnych wieczorów? Dodatkowo jesteś molem książkowym? Sprawdź, jak przygotować i o czym pamiętać urządzając zimowy kącik do czytania.

Wygodny fotel do czytania książek

Pierwszą, podstawową i najbardziej istotną rzeczą o jaką należy zadbać aranżując swój zimowy kącik jest fotel do czytania. Aby znaleźć idealny należy przede wszystkim zwrócić uwagę na te z wysokim oparciem i poduszką pod kark. Dzięki temu, nawet kilkugodzinne czytanie nie spowoduje uciążliwych bólów pleców. Wysokie oparcie zadba o to, by Twój kręgosłup zawsze był wyprostowany, a miękka poduszka pod kark odciąży jego szyjny odcinek. Głębokie siedzisko, praktyczne podłokietniki, a także podnóżek zapewnią komfort i wygodę. Miła w dotyku tkanina i oryginalny kształt fotela sprawi, że zimowe wieczory staną się o wiele przyjemniejsze.

Fotele

Właściwe oświetlenie

Czytanie książek w zbyt ciemnym pomieszczeniu negatywnie wpływa na nasze zdrowie. Właściwe oświetlenie to ukłon nie tylko w stronę naszego wzroku, ale także komfortu i jakości czytania. Najważniejszą rzeczą, na jaką należy zwrócić uwagę przy wyborze lampy jest to, aby posiadała jeden strop światła. Bezpośrednio skierowany na książkę strumień zapewni odpowiednią ilość światła. Aby Twój kącik na zimowe wieczory był jeszcze bardziej przytulny, możesz delikatnie wzmocnić światło zapalając zapachowe świece bądź ozdobne światełka.

Aranżacja pokoju z fotelem

Przytulny klimat – dodatki

Nie bez przyczyny mówi się, że diabeł tkwi w szczegółach. Można powiedzieć, że fotel do czytania i odpowiednie oświetlenie jest w zupełności wystarczające. Nic bardziej mylnego. Jeżeli chcesz, aby Twój kącik był przytulny zadbaj o dodatki, które pobudzą wyobraźnię. Zapal zapachową świecę, zadbaj o miękki koc, włącz klimatyczne cottonballs.

Przeczytaj także:  Jaki sprzęt powinna mieć każda nowoczesna kuchnia?

Niebieska świeca

 

Avatar

EduInfo

About Author

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mogą Ci się spodobać

Nowości

Jak tanio zmienić wystrój w kuchni?

Kuchnia jest to pomieszczenie w domu, w którym zazwyczaj spędzamy bardzo dużo czasu. Aranżacja tego miejsca szybko może się więc
Nowości

Kuchnia idealna – jak ją urządzić?

Kuchnia jest pomieszczeniem w domu, które nazywane jest sercem w domu. Warto przy urządzaniu tego wnętrza pamiętać, aby było dostosowane