Czy pisanie niedominującą ręką rozwija?

przez EduInfo 29 192 views0

pisanie-piorem

 

Może to się wydawać abstrakcyjne, jednak nauka pisania lewą ręką nie jest tak łatwa, jak mogłoby się to na początku wydawać. Przynosi natomiast sporo korzyści, gdyż dzięki pisaniu ręką niedominującą, w twoim mózgu tworzą się nowe połączenia neuronowe. Przekonaj się, jak zacząć ćwiczenia, by uzyskać jak najlepszy efekt!

Co daje pisanie lewą ręką u osób praworęcznych?

Nauka pisania ręką niedominującą jest świetnym sposobem na wspomaganie synchronizacji półkul mózgowych. Dzięki temu przyswajanie nowych informacji staje się o wiele łatwiejsze. Po takim umysłowym treningu nie dość, że szybciej można nauczyć się danego materiału, to jeszcze sprawniej podejmuje się decyzje i staje się bardziej efektywnym w pracy.

Krok 1. Jak przygotować się do pisania?

W nauce pisania ważna jest nie tylko nasza technika czy zapał. Liczy się również narzędzie, którym się posługujemy. Na początku naszej kaligraficznej kariery najlepiej jest sięgnąć po pióro lub żelowy długopis, które są najwygodniejsze w użytkowaniu. Przed przystąpieniem do pracy sprawdź, jak szybko schnie wkład przelany na papier, by napisane znaki nie rozmazywały się na twojej ręce. Dodatkowo ważna jest również pozycja, w jakiej przystępuje się do pisania. Nie powinno się tego rozbić na kolanie, lecz siedząc wygodnie przy biurku.

Krok 2. Pisanie lewą i prawą ręką – droga do oburęczności

Początki mogą być trudne, jednak najlepiej jest zacząć naukę pisania tak, jak robią to dzieci. Zacząć od szlaczków, by potem przejść do kreślenia znaków po widocznym na kartce wzorze. Wkrótce po tym będzie można przejść do samodzielnego pisania wielkich liter.

Pamiętaj, by się nie spieszyć. Nauka pisania jest procesem takim samym jak ćwiczenia wykonywane na siłowni. Najważniejsze jest odpowiednie zaplanowanie działań, bycie wytrwałym i systematycznym w swoich założeniach.

Krok 3. Systematyczność to klucz do samorozwoju

Po przerobieniu całego alfabetu można przejść do pisania swojego imienia i najczęściej używanych wyrazów. Pamiętaj, że w pierwszych dniach, możesz szybko się męczyć i odczuwać lekki ból w ręce. Wynika to z tego, że wcześniej te konkretne partie mięśniowe nie były przez ciebie używane.

Krok 4. Angażowanie niedominującej ręki do codziennych zadań

Wykonywanie rutynowych czynności nie wymaga większego skupienia i przychodzą one dość naturalnie, dlatego dobrze jest czasami przełamać zakorzenione nawyki. Najlepiej zacząć od otwierania drzwi lewą ręką, jeśli dotychczas robiono to prawą. Przykładowe działania, które możesz wykonywać niedominującą ręką:

  • mycie zębów,
  • posługiwanie się sztućcami,
  • zamiatanie,
  • obsługiwanie telefonu
  • używanie myszki,
  • rzucanie niewielką piłką.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>