Edukacja

II edycja ogólnopolskiego Konkursu Literackiego na powieść dla młodzieży Wydawnictwa TELBIT

konkurs-logoZapraszamy wszystkich autorów – znanych, mniej znanych i debiutantów do nadsyłania utworów na Konkurs Literacki, w którym główną nagrodą jest 5000 zł oraz publikacja książki!

Pomysłodawczynią i mecenasem Konkursu jest Zofia Wereszczyńska-Ołdakowska, Redaktor Naczelna Wydawnictwa TELBIT.

Prace konkursowe należy przesyłać na adres Wydawnictwa TELBIT, ul. Powązkowska 13 b, 01-797 Warszawa do 30 czerwca 2007 r. (decyduje data stempla pocztowego), w formie wydruku o objętości nie większej niż 200 stron znormalizowanego maszynopisu (1800 znaków na stronie) oraz dołączonego nośnika elektronicznego, z którego wydruk został wykonany.

Tematyka powieści powinna obejmować problemy współczesnej młodzieży od 13 do 20 roku życia, z różnych środowisk i grup społecznych. Fabuła powinna być osadzona w dzisiejszych realiach.

Rozstrzygnięcie Konkursu nastąpi  30 stycznia 2008 r.

Organizatorzy przewidzieli również nagrody pieniężne za zajęcie drugiego i trzeciego miejsca – odpowiednio 3000 i 2000 złotych, oraz trzy wyróżnienia po 1000 złotych każde. Wszystkie nagrodzone w Konkursie książki zostaną wydane.

Utwory, które wzbudzą zainteresowanie redakcji, jednak nie zostaną nagrodzone, mają również szansę na publikację!

Pełna wersja regulaminu znajduje się na stronie: Regulamin.   Informacji o Konkursie udziela również Anna Wereszczyńska, tel.: (0-22) 331-03-05.

I edycja Konkursu Literackiego (relacja z wręczenia nagród)

Zastanawiacie się, jak zdobyć nagrodę?
Zgodnie z definicją Słownika Języka Polskiego PWN, powieść to „utwór epicki, opisujący dzieje i przeżycia bohaterów przedstawionych na tle środowiska, epoki”. Nie przesyłajcie więc krótkich nowel, lub pozbawionych fabuły opisów przyrody. Regulamin Konkursu wyraźnie wskazuje, aby tematyka dotyczyła współczesnych problemów współczesnej młodzieży – dlatego powieści fantastyczne nie spełniają wymogów zasad Konkursu.

Nie unikamy polszczyzny „eksperymentalnej”, jednak bardziej cenimy sobie utwory napisane poprawną polszczyzną: gramatycznie, z zachowaniem prawidłowej składni i interpunkcji. Prosimy o staranność i zachowanie logicznej spójności, która w przypadku powieści jest – naszym zdaniem – wyrazem szacunku dla Czytelnika.

Pamiętaj, że nawet jeżeli Twoja powieść nie zostanie nagrodzona, ale będzie spełniała warunki Konkursu i zyska sobie uznanie Organizatora, również ma szansę na wydanie!

Chwytajcie za pióra! Życzymy powodzenia!

Rozstrzygnięcie II edycji Konkursu Literackiego Wydawnictwa TELBIT na powieść dla młodzieży

Avatar

EduInfo

About Author

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like

Edukacja

PALINDROMY, czyli jak połączyć intelekt z dowcipem

Nie tylko intelektualiści korzystają z uroków palidromów. Coraz częściej stają się one prawdziwą uciechą dla zwolenników łączenia humoru z intelektualnym
Edukacja

Karta nauczyciela

Wymagania kwalifikacyjne (Rozdział 3 w KN) Art. 9. 1. Stanowisko nauczyciela, z zastrzeżeniem ust. 1a, może zajmować osoba, która: 1)