Edukacja

Ergonomiczny fotel dla dziecka – na co zwrócić uwagę podczas zakupów?

Ergonomiczne krzesło dla dziecka

Urządzając dziecięcy pokój konieczne jest wyznaczenie odpowiedniego miejsca do nauki. Na liście zakupów powinno więc znaleźć się nie tylko biurko, ale również ergonomiczny fotel, który zapewni dziecku wygodę. Na co zwrócić uwagę dokonując wyboru?

Dlaczego fotel ergonomiczny?

W dzisiejszych czasach nawet kilkuletnie dzieci spędzają sporo czasu w pozycji siedzącej, która niestety nie ma zbawiennego wpływu na nasz kręgosłup. Źle dobrane krzesło lub fotel to prosta droga do wad postawy. Co więcej, dzieci, które nie mają zapewnionego wygodnego miejsca do siedzenia mają znacznie więcej problemów z nauką. Niewygoda sprawia bowiem, że trudno jest się im skupić, są zniecierpliwione i rozkojarzone. Z tego właśnie powodu wybór fotela dla przedszkolaka lub ucznia powinien być podyktowany troską o jego zdrowie i komfort.

Fotele ergonomiczne to takie, które zapewniają ciału prawidłowe ułożenie. Podpierają kręgosłup co zmniejsza napięcie mięśni i wpływa pozytywnie na komfort osoby siedzącej. Właśnie dlatego wybór takiego fotela dla dziecka to najlepsza decyzja.

Na to zwróć szczególną uwagę wybierając fotel

Na rynku możemy znaleźć obecnie setki foteli dla dzieci, które reklamowane są jako ergonomiczne. Aby jednak mieć pewność, że dokonaliśmy dobrego wyboru warto zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów.

  • Przede wszystkim sprawdźmy czy oparcie fotela odpowiednio podpiera kręgosłup dziecka. Powinno zapewniać oparcie od łopatek do okolicy lędźwiowej. Dodatkowym atutem będzie oparcie wyprofilowane tak, by odwzorowywać naturalną krzywiznę kręgosłupa.
  • Niezwykle ważne są też wymiary fotela. Pamiętajmy, że stopy dziecka powinny swobodnie i płasko opierać się na podłodze.
  • Ponadto krawędź fotela nie powinna uciskać ud dziecka, a pomiędzy nim a biurkiem lub stolikiem musi znaleźć się dość miejsca na swobodne poruszanie nogami.
Przeczytaj także:  Interaktywne tablice w szkołach – rewolucja w edukacji

Fotel, który będzie posiadał wszystkie te cechy z całą pewnością będzie wygodnym i bezpiecznym dla zdrowia dziecka siedziskiem, które pozwoli mu uczyć się i bawić w prawidłowych warunkach.

Avatar

EduInfo

About Author

1 Comment

  1. Avatar

    Krzysztof

    14 lutego 2021

    Na pewno warto też zwrócić uwagę na cenę, dobre krzesło ergonomiczne nie będzie kosztowało 200 zl…

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mogą Ci się spodobać

Edukacja

II edycja ogólnopolskiego Konkursu Literackiego na powieść dla młodzieży Wydawnictwa TELBIT

Zapraszamy wszystkich autorów – znanych, mniej znanych i debiutantów do nadsyłania utworów na Konkurs Literacki, w którym główną nagrodą jest 5000
Edukacja

PALINDROMY, czyli jak połączyć intelekt z dowcipem

Nie tylko intelektualiści korzystają z uroków palidromów. Coraz częściej stają się one prawdziwą uciechą dla zwolenników łączenia humoru z intelektualnym