Nowości

Fachowa pomoc drogowa – jak ją uzyskać?

fachowa pomoc drogowa

O pomocy drogowej zazwyczaj nie myśli się zawczasu, ale dopiero konkretne zdarzenie na drodze, jakaś awaria bądź karambol zmusza do szukania pomocy. W takiej sytuacji najczęściej dzwoni się do znajomych lub szybko przegląda internet, co jest dość kiepskim pomysłem, gdyż w nerwach raczej trudno podejmować przemyślane decyzje. Warto wcześniej się zabezpieczyć i wybrać firmę, która będzie w stu procentach spełniać wszelkie nasze oczekiwania. Przy okazji, dobrze mieć na uwadze fakt, iż oferta pomocy drogowej nie ogranicza się do zabrania samochodu na lawetę.

Dlaczego szukać wcześniej namiarów na pomoc drogową?

Firm świadczących tego typu usługi nie brakuje, ale różnice pomiędzy nimi w zakresie standardów obsługi, szerokości oferty, udogodnień, godzin pracy, dostępności, a także jakości sprzętu są naprawdę duże. Wzięcie pierwszej firmy z brzegu na pewno nie jest najlepszym pomysłem. Jeżeli mamy w planie podróż, to należy być przewidującym i zawczasu sprawdzić, jakie firmy działają na trasie, którą będziemy jechać. Nigdy nie wiadomo, co się może zdarzyć, a nawet mało awaryjne pojazdy też bywają zawodne. Jeżeli nie mamy wykupionej usługi Assistance, to na pewno potrzebujemy takiego wcześniejszego zabezpieczenia, bo w sytuacji stresowej różnie bywa. To jedna z możliwości, ale nawet w swoim mieście nie zaszkodzi mieć namiaru na sprawdzoną pomoc drogową, aby w razie jakichkolwiek problemów z samochodem nie trzeba było nerwowo szukać numeru telefonu.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze pomocy drogowej?

Jedną z podstawowych kwestii jest zakres usług. Posiadanie autolawety czy holownika stanowi minimum, ale zdecydowanie bardziej wiarygodna będzie firma, która oferuje dodatkowe usługi, często bardzo ułatwiające całą procedurę pomocy. Taka jest firma http://rusin-pomocdrogowa.pl/, która obsługuje klientów ze Zgorzelca i okolic, ale także z całego kraju i oferuje swoje usługi poza granicami Polski, zwłaszcza na terenie Niemiec. Rusin Pomoc Drogowa może pochwalić się doświadczeniem i bardzo szerokim zakresem usług, o czym więcej poniżej.

Przeczytaj także:  Narty w Salzburgu – najlepsze ośrodki narciarskie!

Pomoc drogowa a własny warsztat

Pomoc drogowa, która ma własny warsztat, jak Rusin Pomoc Drogowa, w tym również warsztat mobilny daje możliwość szybszej i często tańszej naprawy samochodu, gdyż całą obsługą zajmuje się jedna firma. Posiadanie serwisu mobilnego przydaje się w wielu przypadkach. Niekiedy zdarza się, że wystarczy podpiąć komputer, aby zlokalizować usterkę i naprawić ją bez zabierania samochodu do serwisu. To świetna opcja dla tych, którzy są w podróży i zależy im na czasie. Ponadto holowanie oznacza dodatkowe koszty. Jednakowoż, nawet w mieście rodzinnym wygodniej poczekać kilkanaście lub kilkadziesiąt minut i ruszyć dalej niż tracić cenne godziny na holowanie pojazdu, czekanie na naprawę i jego odbiór, chyba że usterka jest zbyt poważna, aby ją usunąć w warunkach polowych. Co ważne, można w takiej sytuacji liczyć na pomoc w znalezieniu jakiegoś noclegu w niewygórowanej cenie, gdyż firma współpracuje z osobami oferującymi miejsca noclegowe.

jak uzyskać pomoc drogową

Auto zastępcze z OC sprawcy

Taka opcja niewątpliwie bardzo ułatwia życie i nade wszystko jest niezwykle opłacalna dla osób, które straciły na jakiś czas samochód i to nie z własnej winy. Możliwość wynajęcia auta zastępczego pozwoli uniknąć kosztów dodatkowych podczas naprawy samochodu i kombinowania, jak wygodnie dojeżdżać do pracy. Niekiedy nie ma sposobu, aby korzystać z środków komunikacji miejskiej lub podmiejskiej. W Rusin Pomoc Drogowa możemy dostać taki samochód zastępczy i bezstresowo jechać nawet na wcześniej planowaną podróż.

Całodobowa obsługa 24h – pomoc drogowa

W tygodniu nie będzie większych problemów ze znalezieniem pomocy drogowej, ale znając przewrotność losu, najwięcej kłopotów ze samochodem wynika w niedziele i dni świąteczne. Przy wyborze firmy zawsze należy dopytać, na ile można liczyć na pomoc np. w wigilię albo niedzielę wielkanocną, kiedy często przemieszczamy się jadąc do rodziny. To również świadczy o wiarygodności danej firmy. Oczywiście Rusin Pomoc Drogowa pracuje całodobowo, także w dni świąteczne. Telefon 665 545 990 jest stuprocentową gwarancją, że nie zostaniemy bez pomocy na środku drogi w nocy czy też podczas wyjazdu na urlop bądź święta. Jeżeli ktoś lubi być na bieżąco, to może również śledzić konto firmy na Facebooku https://www.facebook.com/rusin.pomoc.drogowa/

Przeczytaj także:  Magnetyczne uchwyty na narty i deskę dla samochodu osobowego

Szybki czas reakcji

Chyba każdy kierowca wie, jak czas się dłuży, kiedy trzeba czekać na pomoc drogową, zwłaszcza w niezbyt sprzyjających warunkach atmosferycznych. Szybka reakcja jest bardzo istotnym aspektem. Chodzi tutaj zarówno o możliwość natychmiastowego dodzwonienia się, jak i szybki przyjazd na miejsce zdarzenia albo awarii. To była i jest bolączka wielu polskich firm, na szczęście coraz częściej można trafić na rzetelną pomoc drogową, która aspiruje do wzorców zachodnich i stara się wykonywać swoje usługi jak najszybciej.

Obszar i zakres działania

Wiadomo, że w przypadku awarii lub kolizji w mieście, w którym mieszkamy, to najlepszym wyborem będzie firma działająca przede wszystkim w danym mieście. Najlepsza pomoc drogowa np. z Krakowa nie będzie w stanie dojechać szybko do klienta w Poznaniu. Jednak warto pamiętać, że zakres działania pomocy drogowej może znacznie wykraczać poza kwestie związane z problemami podczas jazdy oraz holowaniem aut powypadkowych. Wiele osób potrzebuje przecież lawetę do transportu busów, pojazdów dostawczych czy też maszyn rolniczych i budowlanych na terenie kraju i poza jego granicami.

pomoc drogowa

Odpowiedni sprzęt

Aby dobrze wykonywać swoje obowiązki, każda profesjonalna firma, więc także Rusin Pomoc Drogowa, musi dysponować sprzętem najwyższej jakości i to w ilościach gwarantujących sprawną obsługę klientów. Niezbędne są stosowne holowniki wyposażone w stałe najazdy oraz wyciągarki, dzięki którym można wydostać z rowu pojazd ważący nawet 12 ton. Firma posiadająca odpowiednią ilość sprzętu nie ma żadnego problemu z obsługą kilku zgłoszeń jednocześnie.

Dodatkowe usługi

Pomoc drogową najczęściej wzywamy, gdy zdarzy się wypadek lub mamy jakąś awarię podczas jazdy. Jednak bywają sytuacje nietypowe, które również wymagają poproszenia o pomoc. Wystarczy, że w roztargnieniu zatankujemy niewłaściwe paliwo i trzeba je wypompować z baku, aby nie doszło uszkodzenia układu wtryskowego i silnika. Na trasie niekiedy zapominamy też o tankowaniu albo mamy nadzieję na to, że uda nam się jeszcze przejechać kilkanaście kilometrów na tym, co znajduje się w baku. Kiedy przeliczymy się ze swoimi przypuszczeniami, to pozostaje wezwać pomoc drogową, która dowiezie paliwo, aby można było jakoś dojechać do najbliższej stacji benzynowej. Zmiana koła podobno jest łatwa, ale rzadko widać, aby ktoś samodzielnie decydował się na taki ruch. Chyba lepiej wezwać fachowców, którzy szybko i sprawnie uporają się z problemem. Zatrzaśnięte kluczyki wewnątrz samochodu? Zdarza się i wtedy również można spodziewać się pomocy Rusin Pomoc Drogowa, podobnie jak w przypadku nagłego unieruchomienia pojazdu.

Przeczytaj także:  Przydatne akcesoria w łazience – jak je przechowywać?

Jak widać, firma świadczy bardzo kompleksowe usługi w zakresie pomocy drogowej. Ponadto służy jeszcze fachową poradą, także na swoim blogu. Na pewno znajdą się osoby, które szukają informacji o tym, jak przerejestrować swój samochód, więc można tylko zaprosić do przeczytania wpisu https://rusin-pomocdrogowa.pl/przerejestrowanie-samochodu-jak-to-sprawnie-zrobic/, gdzie w bardzo przejrzysty sposób wszystko zostało przedstawione, krok po kroku.

Avatar

EduInfo

About Author

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mogą Ci się spodobać

Nowości

Jak tanio zmienić wystrój w kuchni?

Kuchnia jest to pomieszczenie w domu, w którym zazwyczaj spędzamy bardzo dużo czasu. Aranżacja tego miejsca szybko może się więc
Nowości

Kuchnia idealna – jak ją urządzić?

Kuchnia jest pomieszczeniem w domu, które nazywane jest sercem w domu. Warto przy urządzaniu tego wnętrza pamiętać, aby było dostosowane