Biznes i praca Praca

Gdzie szukać bezpłatnych staży?

staż praktyki

Studiujesz? A czy wiesz, że to czas nie tylko na naukę i zabawę, ale również na zdobywanie doświadczenia zawodowego? Po studiach może być już za późno! Dziś podpowiemy, gdzie szukać darmowego stażu oraz czemu to się opłaca.

Dla kogo są praktyki i bezpłatne staże?

Staże i bezpłatne praktyki są dla każdego. Urzędy pracy oferują w tym zakresie wiele możliwości, jednak nie jest to żadną tajemnica, że najkorzystniej wybrać się na darmowy staż w czasie studiów. Nie dość, że wiele firm współpracuje z uczelniami wyższymi, to jeszcze można zdobywać wykształcenie pomiędzy zajęciami. W ten sposób po studiach można szukać dobrej, płatnej pracy, posiadając już pewne doświadczenie zawodowe.

Najlepszą porą na rozpoczęcie darmowego stażu będzie ostatni rok nauki, w którym większość studentów ma najmniej zajęć, a jedynym obowiązkiem jest tak naprawdę napisanie pracy dyplomowej.

Gdzie szukać bezpłatnych staży?

Nie jest sztuką znalezienie bezpłatnego stażu, sztuką jest znalezienie dobrego stażu, który nas czegoś nauczy. Jak to zrobić? Sposobów jest wiele. Poszukiwania warto zacząć od tablicy ogłoszeniowej na naszej uczelni. Jak już wspominaliśmy, wiele lokalnych firm współpracuje z uniwersytetami i chętnie przyjmuje stażystów. Miejscem, które pomaga znaleźć odpowiednie praktyki, jest Akademickie Biuro Karier, które znajduje się w większości uczelni. Można udać się do niego osobiście, albo przejrzeć propozycje stażów, zamieszczonych na stronie internetowej biura.

Jeśli z jakichś powodów ta metoda zawiedzie, można zacząć szukać na własną rękę. Najprościej jest rozpocząć od przejrzenia stron internetowych lokalnych firm. Oczywiście warto wybierać te, które związane są profilem działalności z kierunkiem naszych studiów. Jesteś na dziennikarstwie? Wybierz lokalną gazetę. Studiujesz rachunkowość? Może to być dowolna firma, sklep, a nawet bank.

Przeczytaj także:  Woreczki bąbelkowe - sposób na wygodne zabezpieczanie przesyłek

Stażu można również szukać na portalach internetowych skierowanych do studentów lub brać udział w konkursach, w których można wygrać elitarny staż, cieszący się największą renomą.

Avatar

EduInfo

About Author

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mogą Ci się spodobać

Nowy kierunek studiów FinTech
Biznes Biznes i praca

Zakładasz biznes? Z kim warto współpracować?

Jeśli myślisz o założeniu własnej firmy będziesz musiał zatrudnić pracowników lub rozpocząć z kimś współpracę partnerską. Na co warto zwrócić
Biznes i praca Praca

Jak skutecznie rozwiązać umowę o pracę?

Warto przed podpisaniem umowy o pracę dokładnie zapoznać się z wszystkimi obowiązkami, jakie nakłada na nas taka umowa oraz sprawdzić,