Nowości

Dlaczego warto korzystać z profesjonalnego wywozu gruzu?

Remont mieszkania czy rozbiórka budynku generuje duże ilości gruzu. Profesjonalny wywóz odpadów budowlanych staje się coraz popularniejszy wśród osób prywatnych oraz firm z branży budowlanej. Dowiedz się, jakie są zalety korzystania z kontenerowego wywozu gruzu oraz kto powinien skorzystać z tej usługi.

Czym jest gruz?

Gruz budowlany to odpadowy materiał, który powstaje w wyniki rozbiórek oraz remontów. Przybiera on postać potłuczonych wyrobów ceramiki i pokruszonego betonu. Gruzem nazywa się, m.in.:

  • potłuczone posadzki,
  • odpady budowlane,
  • cegły,
  • dachówki,
  • kafle,
  • pustaki,
  • rozkruszone elementy konstrukcyjne,
  • roztłuczone kafelki,
  • odpady kamienia.

Wyrzucanie gruzu na własną rękę

Pozbycie się gruzu po remoncie czy rozbiórce jest dość kłopotliwą sprawą. Pierwszym problemem w wywozie odpadów budowlanych na własną rękę jest transport. Auta osobowe nie są przystosowane do przewożenia dużych i ciężkich pozostałości materiałowych ze względu na niewielką ilość miejsca w środku pojazdu. Pozbywając się gruzu, pamiętaj o tym, że prawo w Polsce zabrania wyrzucania odpadów budowlanych do kontenerów komunalnych. W razie nieprzestrzegania przepisów grożą kary finansowe – mandat w wysokości nawet do 5000 zł oraz ewentualne koszty związane z naprawą śmieciarki, która narażona jest na uszkodzenie podczas wsypywania śmieci z kontenera.

Wpływ gruzu na środowisko

Niewywiezione odpady budowlane są bardzo szkodliwe dla środowiska naturalnego. Pozbycie się gruzu w przypadkowym miejscu niesie ze sobą negatywne skutki dla ekosystemu. Niektóre odpady posiadają w składzie substancje chemiczne, które w wyniku rozkładu wsiąkają w ziemię. Ma to niekorzystny wpływ na porost trawy i roślin oraz prowadzi do obumierania i usychania np. kwiatów.  Wyrzucenie gruzu w miejscach, które nie są do tego przeznaczone, wpływa również negatywnie na obraz otoczenia – śmieci budowlane wyglądają bardzo nieestetycznie.

Przeczytaj także:  Ciekawe propozycje prezentów na Dzień Babci!

Zalety korzystania z profesjonalnego wywozu gruzu

Profesjonalny wywóz gruzu to bardzo korzystna oferta dla każdego, kto zmaga się z problemem odpadów budowlanych. Kontenerowy odbiór odpadów budowlanych niesie za sobą wiele zalet zarówno dla osób prywatnych, jak i firm budowlanych.

Wygoda

Pierwszym czynnikiem, który przemawia za kontenerowym wywozem gruzu, jest wygoda. Oferta profesjonalnych firm zapewnia podstawienie kontenera w dowolne miejsce, np. na ogród, chodnik przed blok czy na plac budowy. Zapewnia to duży komfort składowania ­– pojemnik podstawiany jest na określony czas, po czym zabierany jest przez firmę.

Cena

Kontenerowy wywóz gruzu jest bardzo opłacalny – koszty związane z wynajmem pojemnika, transportem oraz czasem dzierżawy wliczane są w cenę. Wysokość usługi zależy jedynie od wielkości kontenera – czym większy, tym więcej zapłacisz. Dla osób, które przeprowadzają niewielki remont, odpowiedni będzie pojemnik do 5,5m3 (koszt około 300-350 zł). Większa przeróbka budowlana wymaga użycia większego kontenera – do 7m3 (cena w granicach 400-450 zł).

Minimum formalności

Profesjonalne przedsiębiorstwa oferujące kontenerowy wywóz gruzu, zajmują się wszystkimi dokumentami potwierdzającymi odbiór gruzu. Dzięki temu nie masz obowiązku zgłaszania tego faktu do urzędu osobiście oraz zyskujesz pewność tego, że odpady trafią w odpowiednie miejsce, dzięki czemu unikniesz ewentualnych kar finansowych.

Profesjonalny wywóz gruzu na terenie Wrocławia

Profesjonalny wywóz gruzu Wrocław jest chętnie wybieraną usługą przez przedsiębiorstwa budowlane, które spotykają się z odpadami na co dzień. Na terenie miasta funkcjonuje wiele firm, które posiadają specjalny transport oraz wytrzymałe kontenery na odpady. Wywózka odpadów jest  popularna również wśród osób prywatnych – nie tylko w czasie remontu. Do kontenera na śmieci wrzucisz również inne odpady, które stanowią problem w domu. Wśród nich znajdują się, m.in. drewno, meble czy urządzenia kuchenne.

Przeczytaj także:  Książki na lato
Avatar

EduInfo

About Author

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mogą Ci się spodobać

Nowości

Jak tanio zmienić wystrój w kuchni?

Kuchnia jest to pomieszczenie w domu, w którym zazwyczaj spędzamy bardzo dużo czasu. Aranżacja tego miejsca szybko może się więc
Nowości

Kuchnia idealna – jak ją urządzić?

Kuchnia jest pomieszczeniem w domu, które nazywane jest sercem w domu. Warto przy urządzaniu tego wnętrza pamiętać, aby było dostosowane