Nowości

Kontenery na gruz – łatwy odbiór odpadów od osób prywatnych

utylizacja odpadów budowlanych

Wiosna oraz lato to okres, w którym przeprowadza się najwięcej remontów. Te z kolei związane są z generowaniem dużej liczby odpadów budowlanych, których nie można wyrzucić do zwykłego pojemnika na śmieci komunalne. Jak poradzić sobie z gruzem? Z pomocą przychodzą kontenery na odpady. Zapoznaj się z artykułem i dowiedz się, dlaczego warto zamówić profesjonalny wywóz gruzu.

Wiosna i lato – najlepszy czas na remont

Wiele osób decyduje się na przeróbki budowlane w swoim domu czy mieszkaniu najczęściej w tych cieplejszych porach roku. Optymalnym czasem na remonty jest wiosna bądź lato – to właśnie wtedy najwięcej osób wybiera się na urlop, dzięki czemu Twoja praca nie będzie uciążliwa dla sąsiadów. Nie jest to oczywiście jedyny powód, dla którego warto przeprowadzić remont o tej porze roku. Wysokie temperatury powietrza wpływają na szybsze schnięcie farb – zwłaszcza na zewnątrz np. na balkonie. Okres wiosenny i letni umożliwia również łatwe wywietrzenie powierzchni po gruntownym odświeżeniu, co mogłoby być kłopotliwe jesienią lub zimą.

Remont a problem z gruzem

Drobny remont mieszkania, gruntowa przeróbka domu czy rozbiórka budynku – wszystko to generuje niezliczone ilości odpadów budowlanych. Powstający gruz jest problemem dla każdego, kto podejmuje się remontu. Niechciane odpady zalegają na terenie posesji, powodując trudności w poruszaniu się po mieszkaniu. Kolejnym problemem z odpadami budowlanymi jest fakt, że nie mogą zostać wyrzucone do zwykłego pojemnika na śmieci. Polskie prawo zabrania utylizowania gruzu do kontenerów na odpady komunalne – nieprzestrzeganie przepisów skutkować może karą administracyjną (wysokim mandatem oraz ewentualnymi kosztami naprawy śmieciarki).

Przeczytaj także:  Bagażniki samochodowe – co warto o nich wiedzieć?

Wywóz gruzu na własną rękę – czy warto?

Z racji obowiązujących przepisów odnoszących się do prawidłowej segregacji odpadów budowlanych, pojawia się kolejny problem – transport gruzu. Z reguły niewiele osób posiada specjalistyczny pojazd, który umożliwia łatwy załadunek ogromnej ilości śmieci remontowych. Kolejnym aspektem, który komplikuje sprawę wywozu gruzu na własną rękę, są odpady niebezpieczne, których nie powinno transportować się na własną rękę. Jak więc pozbyć się niechcianych śmieci po remoncie tak, aby nie narazić się na problemy prawne?

Profesjonalny wywóz gruzu, czyli szybki i wygodny odbiór odpadów

Na rynku powstaje coraz więcej firm, które zajmują się profesjonalnym odbiorem odpadów od osób prywatnych.  Przedsiębiorstwa te oferują podstawienie specjalnego kontenera na odpady budowlane o różnych pojemnościach, dzięki czemu w łatwy sposób pozbędziesz się wszystkich niechcianych śmieci z remontowanego domu. Pojemnik umożliwi ładowanie gruzu na bieżąco, dzięki czemu nie będzie on utrudniał dalszych prac w pomieszczeniu. W momencie, w którym kontener się zapełni, firma zajmie się jego wywozem oraz utylizacją, która jest zgodna z normami dbania o środowisko. Szukasz profesjonalistów do wywozu gruzu?  Skorzystaj z usługi wywóz gruzu Wrocław i nie przejmuj się problemami z transportem oraz kwestiami prawnymi – zaufaj profesjonalistom Eko-logis.

Przeczytaj także: Dlaczego warto korzystać z profesjonalnego wywozu gruzu?

 

Avatar

EduInfo

About Author

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mogą Ci się spodobać

Nowości

Jak tanio zmienić wystrój w kuchni?

Kuchnia jest to pomieszczenie w domu, w którym zazwyczaj spędzamy bardzo dużo czasu. Aranżacja tego miejsca szybko może się więc
Nowości

Kuchnia idealna – jak ją urządzić?

Kuchnia jest pomieszczeniem w domu, które nazywane jest sercem w domu. Warto przy urządzaniu tego wnętrza pamiętać, aby było dostosowane