Kiedy w dawnych czasach dziewczyna albo kobieta miała mocno czerwoną skórę, mówiło się zwykle, że tryska zdrowiem i urodą. Obecnie wiemy już, że mocno czerwony kolor twarzy może być oznaką problemów z cerą naczynkową.
W artykule dowiesz się:
Cera naczynkowa – pajęczynka na twarzy
Jedną z najbardziej widocznych cech cery naczynkowej jest duża liczba cienkich żyłek przypominających nieco wyglądem nitki pajęcze. Stąd też bierze się często potoczna nazwa cery pajączkowej. Jest ona prawdziwym problemem nie tylko zdrowotnym, ale też estetycznym. Na całe szczęście w polskich aptekach i drogeriach coraz częściej pojawiają się różne kosmetyki pomagające sobie z tym poradzić. Podstawowym produktem, jaki powinien się pojawić na półce w domu osoby z cerą naczynkową, jest specjalistyczny krem na naczynka.
Dlaczego krem na naczynka jest dobrym pomysłem na kłopot?
Podobnie jak wszelkie inne kremy do twarzy krem na naczynka odżywia i nawilża skórę. A ponieważ zawiera też filtry SPF 30, albo nawet SPF 50 chroni przed szkodliwymi promieniami UV. Ma w swoim składzie także inne substancje, dzięki którym mniejszy wpływ na twarz mają wszelkie szkodliwe czynniki środowiska. Kremy do skóry naczynkowej zawierają także między innymi rutynę, wyciąg z kasztanowca i witaminę C, czyli przeciwutleniacze. Jednocześnie nie ma w nich wielu substancji mogących powodować alergię. Dlatego w kremie na naczynka nie ma alkoholu i sztucznych substancji zapachowych nie ma też mentolu, olejku eukaliptusowego ani złuszczających kwasów roślinnych.
Krem kremowi nie równy?
Czy wszystkie kremy do cery naczynkowej są takie same? Oczywiście, że nie. Ludzie oprócz problemów z czerwonym kolorem twarzy mogą różnić się także wiekiem albo rodzajem skóry – na przykład tłustą lub suchą. Dlatego kupując tego rodzaju specyfik, warto dokładnie czytać dołączone ulotki i opisy aby być pewnym, że kupujemy to co naprawdę pomoże w rozwiązaniu problemu.
O czym trzeba pamiętać, kiedy mamy cerę naczynkową?
Osoby z takimi problemami skóry powinny unikać przegrzania. A więc unikać na przykład opalania na plaży, opalania w solarium, sauny i gorącej kąpieli w wannie. Przyda się też suplementacja witamin A, C, E i K. Powiększeniu problemów z naczynkami sprzyja też niestety spożywanie alkoholu.