Podróże Porady

Jak obchodzi się Nowy Rok na świecie?

Sylwester w Polsce jest dniem pełnym hucznej zabawy, wyjazdów zagranicznych do atrakcyjnych kurortów, zorganizowanych balów, dobrego jedzenia, tańców, domówek, prosto mówiąc dobrej zabawy w doborowym towarzystwie, gdzie o północy otwierany jest szampan i płyną noworoczne życzenia. A jak wygląda sylwester za granicą? Jak obchodzą ten dzień inne kraje i narodowości?

Sylwester w Brazylii i Australii

Powitanie Nowego Roku jest zazwyczaj głośne i każdy wiąże ten dzień z dobrą zabawą ze znajomymi, bliskimi oraz przyjaciółmi. Każdy szykuje się na ten dzień, nie tylko mentalnie, ale również odpowiednio pod względem wizualnym. Fryzjerzy, makijażyści, kucharze, styliści, mają pełne ręce roboty w Sylwestra.

Jak wygląda natomiast sprawa witania Nowego Roku w Brazylii, czy w Australii?

Otóż poszczególne kraje witają Nowy Rok równie uroczyście. Tak więc w Australii większa część mieszkańców bawi się w Sydney, gdzie można obejrzeć zjawiskowy pokaz sztucznych ogni i gdzie zabawa odbywa się przeważnie w półtoramilionowej społeczności.

Jest to bardzo pokaźne zjawisko, drugie pod względem świętowania Nowego Roku na całym świecie. Kolejnym krajem, który równie mocno wita Nowy Rok jest Brazylia, w tym Rio De Jonerio. Wspólna zabawa prawie dwa i pół miliona osób w jednym miejscu, w zbiorowości, na plaży Copacabana musi być wyjątkowa.

Nowy Rok w Nowym Jorku

Następnym miejscem na świecie wartym uwagi będzie Nowy Jork, w którym mieszkańcy preferują równie efektowne wejście w Nowy Rok, a to za sprawą ważącej ponad pięć ton kuli na co dzień mieszczącej się nad Times Square, która zaczyna zjeżdżać w dół minutę przed wybiciem dwunastej w nocy.

Otoczona rozbłyskiem sztucznych ogni, świateł i komentarzy płynących z mediów mamy możliwość ujrzenia nietuzinkowej atrakcji, oryginalnej tradycji witania Nowego Roku przez milion osób każdego roku.

Avatar

EduInfo

About Author

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like

Podróże Porady

Jak spakować bagaż podręczny?

Często wybierając się w podróż stajemy przed zadaniem spakowania bagażu podręcznego. Jak to właściwie zrobić? Na co trzeba szczególnie zwrócić
Podróże Porady

Jak tanio podróżować?

Podróże zagraniczne to coraz częstszy sposób na spędzanie wolnego czasu. Czy da się tanio podróżować? Gdzie szukać ofert i jak