Jak obchodzi się Nowy Rok na świecie?

przez EduInfo 3 393 views0

Sylwester w Polsce jest dniem pełnym hucznej zabawy, wyjazdów zagranicznych do atrakcyjnych kurortów, zorganizowanych balów, dobrego jedzenia, tańców, domówek, prosto mówiąc dobrej zabawy w doborowym towarzystwie, gdzie o północy otwierany jest szampan i płyną noworoczne życzenia. A jak wygląda sylwester za granicą? Jak obchodzą ten dzień inne kraje i narodowości?

Sylwester w Brazylii i Australii

Powitanie Nowego Roku jest zazwyczaj głośne i każdy wiąże ten dzień z dobrą zabawą ze znajomymi, bliskimi oraz przyjaciółmi. Każdy szykuje się na ten dzień, nie tylko mentalnie, ale również odpowiednio pod względem wizualnym. Fryzjerzy, makijażyści, kucharze, styliści, mają pełne ręce roboty w Sylwestra.

Jak wygląda natomiast sprawa witania Nowego Roku w Brazylii, czy w Australii?

Otóż poszczególne kraje witają Nowy Rok równie uroczyście. Tak więc w Australii większa część mieszkańców bawi się w Sydney, gdzie można obejrzeć zjawiskowy pokaz sztucznych ogni i gdzie zabawa odbywa się przeważnie w półtoramilionowej społeczności.

Jest to bardzo pokaźne zjawisko, drugie pod względem świętowania Nowego Roku na całym świecie. Kolejnym krajem, który równie mocno wita Nowy Rok jest Brazylia, w tym Rio De Jonerio. Wspólna zabawa prawie dwa i pół miliona osób w jednym miejscu, w zbiorowości, na plaży Copacabana musi być wyjątkowa.

Nowy Rok w Nowym Jorku

Następnym miejscem na świecie wartym uwagi będzie Nowy Jork, w którym mieszkańcy preferują równie efektowne wejście w Nowy Rok, a to za sprawą ważącej ponad pięć ton kuli na co dzień mieszczącej się nad Times Square, która zaczyna zjeżdżać w dół minutę przed wybiciem dwunastej w nocy.

Otoczona rozbłyskiem sztucznych ogni, świateł i komentarzy płynących z mediów mamy możliwość ujrzenia nietuzinkowej atrakcji, oryginalnej tradycji witania Nowego Roku przez milion osób każdego roku.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>