Edukacja

Czy warto zainwestować w kurs języka obcego za granicą?

Nauka języka obcego za granicą jest efektywnym sposobem nauki w zasadzie na każdym poziomie zaawansowania: początkujący dzięki temu mogą zdobyć motywację do dalszej nauki, bardziej zaawansowani – przełamać barierę językową i szlifować płynność mówienia oraz rozumienie języka.

Kto organizuje zagraniczne kursy językowe

Kursy językowe za granicą organizowane są najczęściej przez biura podróży i szkoły językowe. Takie kursy dostępne są zarówno dla dzieci, młodzieży, jak i dla dorosłych. Pobyt za granicą połączony z zajęciami językowymi trwa ok. 2 tygodni, a jego koszt to ok. 3000-4000 zł. Biura podróży często oferują czasowe promocje. Osoby, które zdążą je wykupić, mogą liczyć na sporą zniżkę. Z tego względu warto się pospieszyć, a w razie potrzeby wziąć kredyt od zaufanej firmy oferującej pożyczki prywatne.

Przełamanie bariery językowej

Częstym problemem osób, które uczą się języka obcego, jest lęk przed mówieniem w tym języku. Obawiają się one, że będą popełniać błędy, nie zostaną zrozumiane i ośmieszą się. Te obawy często są bezpodstawne, ponieważ ludzie, którzy słyszą swój ojczysty język z ust turystów, najczęściej patrzą na ich umiejętności językowe pobłażliwie, doceniając chęć nauki. Irracjonalny lęk przed mówieniem łatwiej przełamać w sytuacji, kiedy wszyscy dookoła mówią w danym języku i każda czynność wymaga używania go.

Efekt „zanurzenia językowego”

Zanurzenie w języku (language immersion) jest jedną z najskuteczniejszych metod nauki języków obcych. Jej podstawowym założeniem jest mówienie wyłącznie w języku, którego się uczymy. Podczas wyjazdu „zanurzenia językowego” nie można uniknąć. Uczącego się otaczają napisy w obcym języku, a wszyscy dookoła posługują się nim. Uczący się ma ponadto ciągły kontakt z kulturą obcojęzycznego kraju, co daje mu szansę na wychwycenie niuansów związanych z akcentem lub specyficznym słownictwem używanym w danym środowisku.

Przeczytaj także:  Jak wybrać kurs szybkiego czytania?

Niezależnie więc od tego, czy w obcym języku znasz 100 czy 10 000 słów, skorzystasz na kursie językowym organizowanym za granicą.

Avatar

EduInfo

About Author

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mogą Ci się spodobać

Edukacja

II edycja ogólnopolskiego Konkursu Literackiego na powieść dla młodzieży Wydawnictwa TELBIT

Zapraszamy wszystkich autorów – znanych, mniej znanych i debiutantów do nadsyłania utworów na Konkurs Literacki, w którym główną nagrodą jest 5000
Edukacja

PALINDROMY, czyli jak połączyć intelekt z dowcipem

Nie tylko intelektualiści korzystają z uroków palidromów. Coraz częściej stają się one prawdziwą uciechą dla zwolenników łączenia humoru z intelektualnym