Miejsca Podróże

Królewskie wycieczki – warszawski spacer śladami królów

zimowy krajobraz - rzeka i śnieg

W czasie warszawskich eksploracji warto odwiedzić miejsca „królewskie”. Łazienki, zamki oraz przechadzka Traktem Królewskim to ciekawy sposób na spędzenie kilku dni w stolicy. Taka forma zobaczenia miasta może być interesującym doświadczeniem nie tylko dla miłośników historii.

Zamek Królewski

Zamek Królewski to jedno z ciekawszych i najczęściej odwiedzanych miejsc, jakie ma do zaoferowania Warszawa. Zwiedzanie „śladami królów” warto rozpocząć właśnie tu. Na przestrzeni XVII i XVIII wieku zamek był siedzibą dworu królewskiego. Niestety w czasie II wojny światowej został niemal całkowicie zniszczony. Na początku lat 70-tych rozpoczęto jego odbudowę, wzbogacając bryłę królewskiej rezydencji o elementy charakterystyczne dla różnych epok. Obecnie zamek pełni rolę muzeum, w którym można zobaczyć dzieła światowej sławy artystów, m. in. Rembrandta czy Canaletto. Codziennie o godzinie 11:15 z wieży zegarowej Zamku Królewskiego odgrywany jest hejnał.

Trakt Królewski

Trakt Królewski jest najpopularniejszą trasą zwiedzania Warszawy. Przed II wojną światową kursowały nim jeszcze samochody i tramwaje. Z biegiem czasu zamykano dla ruchu ulicznego kolejne odcinki. Tworzą go: Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat, plac Trzech Krzyży, aleje Ujazdowskie oraz ulice: Belwederska i Sobieskiego. To najbardziej charakterystyczna i jednocześnie bardzo reprezentatywna arteria miasta. Znajduje się przy niej wiele najważniejszych zabytków i ważnych budynków, m. in.: Kościół św. Anny, Pałac Prezydencki, Kampus Główny Uniwersytetu Warszawskiego, Kościół św. Krzyża, Zamek Ujazdowski, Łazienki Królewskie, Belweder oraz Pałac w Wilanowie.

Łazienki Królewskie

Łazienki Królewskie to zespół pałacowo-parkowy, na zwiedzanie którego warto poświęcić cały dzień. Dawna siedziba króla Stanisława Augusta Poniatowskiego zachęca do długich spacerów pośród wspaniałych budynków, rzeźb i ogrodów. Miejsca, które koniecznie trzeba zobaczyć w Łazienkach, to: Biały Domek, Stara Oranżeria, Pałac na Wyspie, Amfiteatr i Ogród Chiński. Warto również przysiąść na moment na ławce w pobliżu pomnika Fryderyka Chopina i zrobić kila zdjęć na jednym z wielu malowniczych mostków.

Przeczytaj także:  Jak przygotować się do wyjazdu za granicę?

 

Avatar

EduInfo

About Author

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mogą Ci się spodobać

Podróże Porady

Jak spakować bagaż podręczny?

Często wybierając się w podróż stajemy przed zadaniem spakowania bagażu podręcznego. Jak to właściwie zrobić? Na co trzeba szczególnie zwrócić
Podróże Porady

Jak tanio podróżować?

Podróże zagraniczne to coraz częstszy sposób na spędzanie wolnego czasu. Czy da się tanio podróżować? Gdzie szukać ofert i jak