Edukacja

Rakieta Falcon Heavy leci w kierunku Marsa!

samochod tesli w kosmosie

6 lutego 2018 roku przejdzie do historii eksploracji kosmosu przez człowieka. Falcon Heavy – najnowocześniejsza rakieta odbyła pomyślny stary i już zmierza w stronę czerwonej planety.

Falcon Heavy – innowacyjna technologia

Lot rakiety wyprodukowanej przez firmę SpaceX, której właścicielem jest miliarder Elon Musk, jest wydarzeniem przełomowym. Dlaczego? Falcon Heavy to rakieta należąca do kategorii superciężkich. Ten typ rakiet pozwoli ludziom ponownie wysyłać w kosmos duże statki na Księżyc i dalej. Falcon Heavy jest ponadto pojazdem wielokrotnego użytku – pierwsze człony, które do tej pory po odłączeniu się od rakiety stawały się bezużyteczne, teraz, dzięki silnikom, są w stanie bezpiecznie powrócić na ziemię i być wykorzystanie w kolejnych lotach.

Czy wszystko poszło zgodnie z planem?

Prawie. Dwa boczne stopnie, które odłączyły się od Falcona na wysokości 65 km, prawidłowo wylądowały na przylądku Canaveral. Trzeciego, który odłączył się na wysokości niemal 100 km, z powodu awarii dwóch z trzech silników nie udało się wyhamować i rozbił się na tafli oceanu.

Co dalej?

Falcon wyniósł do przestrzeni kosmicznej samochód Tesli (również będącej własnością Muska), który za kilka miesięcy minie Marsa, następnie pas asteroid, by krążyć w przestrzeni kosmicznej w nieskończoność.

Start Falcona Heavy to zapowiedź dalszej eksploracji kosmosu przez człowieka. Kolejna rakieta SpaceX ma być trzykrotnie większa, by w przyszłości umożliwić wysłanie załogowego lotu na Marsa.

Poniżej relacja na żywo z przemierzania przez auto przestrzeni kosmicznej.

Przeczytaj także:  AWANS ZAWODOWY NAUCZYCIELA
Avatar

EduInfo

About Author

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mogą Ci się spodobać

Edukacja

II edycja ogólnopolskiego Konkursu Literackiego na powieść dla młodzieży Wydawnictwa TELBIT

Zapraszamy wszystkich autorów – znanych, mniej znanych i debiutantów do nadsyłania utworów na Konkurs Literacki, w którym główną nagrodą jest 5000
Edukacja

PALINDROMY, czyli jak połączyć intelekt z dowcipem

Nie tylko intelektualiści korzystają z uroków palidromów. Coraz częściej stają się one prawdziwą uciechą dla zwolenników łączenia humoru z intelektualnym