Rakieta Falcon Heavy leci w kierunku Marsa!

przez EduInfo 7 791 views0

samochod tesli w kosmosie

6 lutego 2018 roku przejdzie do historii eksploracji kosmosu przez człowieka. Falcon Heavy – najnowocześniejsza rakieta odbyła pomyślny stary i już zmierza w stronę czerwonej planety.

Falcon Heavy – innowacyjna technologia

Lot rakiety wyprodukowanej przez firmę SpaceX, której właścicielem jest miliarder Elon Musk, jest wydarzeniem przełomowym. Dlaczego? Falcon Heavy to rakieta należąca do kategorii superciężkich. Ten typ rakiet pozwoli ludziom ponownie wysyłać w kosmos duże statki na Księżyc i dalej. Falcon Heavy jest ponadto pojazdem wielokrotnego użytku – pierwsze człony, które do tej pory po odłączeniu się od rakiety stawały się bezużyteczne, teraz, dzięki silnikom, są w stanie bezpiecznie powrócić na ziemię i być wykorzystanie w kolejnych lotach.

Czy wszystko poszło zgodnie z planem?

Prawie. Dwa boczne stopnie, które odłączyły się od Falcona na wysokości 65 km, prawidłowo wylądowały na przylądku Canaveral. Trzeciego, który odłączył się na wysokości niemal 100 km, z powodu awarii dwóch z trzech silników nie udało się wyhamować i rozbił się na tafli oceanu.

Co dalej?

Falcon wyniósł do przestrzeni kosmicznej samochód Tesli (również będącej własnością Muska), który za kilka miesięcy minie Marsa, następnie pas asteroid, by krążyć w przestrzeni kosmicznej w nieskończoność.

Start Falcona Heavy to zapowiedź dalszej eksploracji kosmosu przez człowieka. Kolejna rakieta SpaceX ma być trzykrotnie większa, by w przyszłości umożliwić wysłanie załogowego lotu na Marsa.

Poniżej relacja na żywo z przemierzania przez auto przestrzeni kosmicznej.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>