Edukacja

Lampa na biurko dziecka – jak wybrać najlepszą?

Bez względu na to, czy dzieci uczą się zdalnie, czy uczęszczają na lekcje w szkole, w ich pokojach musi się znaleźć miejsce do pracy codziennej i odrabiania zadań domowych.

Przestrzeń tego typu powinna być wyposażona w sprzęty, jak choćby biurko lub stolik o odpowiedniej wielkości i wysokości oraz wygodne krzesło lub fotel, dające komfort siedzenia i stanowiące oparcie dla kręgosłupa.

Oprócz nich jest jeszcze jeden element wyposażenia wprost niezbędny na każdym biurku. Mowa oczywiście o praktycznej lampie na biurko.

I to właśnie na niej chcielibyśmy się skupić w dzisiejszym artykule. Jak zatem wybrać idealną lampę?

Lampka na biurko – funkcja

Lampy w pokoju dziecka pełnią bardzo różne role. Część z nich zapewnia światło do bezpiecznego przemieszczania się, inne pozwalają na zabawę. Niezmiernie ważne są także lampy na biurko, bez których trudno wyobrazić sobie funkcjonalne wnętrze.

Do czego są potrzebne? Lampka stojąca na biurko spełnia rolę oświetlenia zadaniowego. Ma równomiernie doświetlać cały blat do pracy, pozwalając na bezproblemowe pisanie, czytanie lub rysowanie.

Różne oblicza lampy na biurko

Najbardziej standardowym typem lampy biurkowej są lampy stojące stołowe. Umieszcza się je na blacie i dopasowuje do indywidualnych potrzeb dziecka.

Nie jest to jednak jedyne dostępne rozwiązanie. Inną praktyczną opcją są modele wiszące, które montuje się do sufitu i reguluje wysokość zawieszenia tak, żeby dokładnie oświetlić całe biurko.

Przeczytaj także:  Dieta kujona, czyli jak przetrwać sesję?

Niekiedy zdarzają się też kinkiety o ramieniu pozwalającym na wygodne oświetlenie całej przestrzeni do pracy.

Dobór rozwiązania w dużej mierze zależy od dostępnej przestrzeni. W niewielkich pomieszczeniach lampy wiszące lub montowane do ściany pomagają zaoszczędzić cenne miejsce.

Jak wybrać lampę na biurko do pokoju dziecka?

Wybór lampy biurkowej do pokoju dziecka nie ogranicza się jednak tylko do decyzji, czy najlepsza będzie lampa stojąca, wisząca czy kinkiet. Warto jednak oczywiście od tego zacząć i sprawdzić różne rozwiązania, których szeroki wachlarz znajdzie się choćby na stronie Azzardo.com.pl.

Co jeszcze się liczy? Czym powinna się wyróżniać lampa na biurko?

Regulacja wysokości i kąta padania światła

Jednym z najważniejszych parametrów, którymi ma odznaczać się lampa na biurko, jest kwestia regulacji wysokości zawieszenia lampy oraz kąta padania światła.

Lampa musi równomiernie oświetlać całą przestrzeń do pracy, bez cieni, które męczą wzrok podczas pisania lub czytania. Najlepiej sprawdzają się modele na długim, giętkim ramieniu.

Źródło światła ma być zamontowane tak, żeby nie podrażniać wzroku. Warto bacznie przyjrzeć się rodzajowi osłony oraz regulacji kąta świecenia lampy, co pozwala dopasować oświetlenie do potrzeb dziecka.

Barwa światła – stymulacja do pracy

Temperatura barwowa światła w przypadku lampy na biurko jest również istotna. Powinno się stosować produkty, dające światło zimno białe.

Dlaczego? Światło o temperaturze barwowej powyżej 5300 K wzmaga koncentrację, poprawia efektywność działania i sprawia, że po prostu pracuje się lepiej.

Natężenie światła przy biurku

O ile w pozostałych częściach pomieszczenia natężenie światła nie musi być specjalnie wysokie, to przy biurku trzeba zadbać o zapewnienie komfortu pracy, nawet przy bardziej precyzyjnych zadaniach.

Stąd też rekomenduje się, żeby lampy na biurko wyposażyć w źródła światła o natężeniu minimum 500 lx, które gwarantuje optymalne warunki do pracy.

Przeczytaj także:  Nauka angielskiego on-line? Czy warto próbować?

Lampa na biurko dla dziecka

Kwestie estetyczne w przypadku lampy na biurko do pokoju dziecka to kwestia mocno indywidualna. Wciąż jednak największą popularnością cieszą się modele minimalistyczne, skandynawskie i nowoczesne, praktyczne i wpisujące się niemal we wszystkie modne przestrzenie.

Nie są to jednak jedyne, dostępne rozwiązania. Każdy może zatem znaleźć coś dla siebie.

Avatar

EduInfo

About Author

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mogą Ci się spodobać

Edukacja

II edycja ogólnopolskiego Konkursu Literackiego na powieść dla młodzieży Wydawnictwa TELBIT

Zapraszamy wszystkich autorów – znanych, mniej znanych i debiutantów do nadsyłania utworów na Konkurs Literacki, w którym główną nagrodą jest 5000
Edukacja

PALINDROMY, czyli jak połączyć intelekt z dowcipem

Nie tylko intelektualiści korzystają z uroków palidromów. Coraz częściej stają się one prawdziwą uciechą dla zwolenników łączenia humoru z intelektualnym