Nowości

Skup złomu w 2021 – ceny, co warto wiedzieć

Skup złomu

Skup złomu w 2021 – ceny, co warto wiedzieć

Sprzedaż złomu to jeden ze sposobów na pozyskanie dodatkowych pieniędzy, zwłaszcza przez osoby niezbyt zamożne. To także dobra metoda na zagospodarowanie nikomu niepotrzebnych metalowych przedmiotów, takich jak puszki, stary sprzęt AGD, czy narzędzia i maszyny przemysłowe. Przygotowując się do sprzedaży, warto sprawdzić aktualne ceny w skupie metali. Ile kosztuje złom, miedź czy aluminium?

Skup złomu to miejsce, gdzie można sprzedać niepotrzebne lub zużyte przedmioty metalowe, najczęściej wykonane ze stali lub aluminium. W wielu takich miejscach można również spieniężyć metale kolorowe, takie jak miedź, mosiądz, ołów, cynk lub brąz.

Ceny złomu mogą być różne w poszczególnych regionach kraju

W zależności od rodzaju metalu możemy uzyskać różne ceny skupu złomu. Jest to zależne także od popytu na dany metal, regionu kraju, wielkości miejscowości, w której znajduje się punkt skupu, a nawet cen na giełdach międzynarodowych. Poza metalami szlachetnymi, takimi jak złoto czy srebro, do najwyższych należy cena miedzi, która sięga nawet ponad 30 zł za kilogram. Zdecydowanie niższa jest cena złomu stalowego, która wynosi około 5 zł, a także cena aluminium – ponad 7 zł. Natomiast cena puszek aluminiowych to zaledwie nieco ponad 3 zł.

Można zamówić transport złomu

Jeśli firma lub osoba prywatna chcą pozbyć się niepotrzebnych metalowych sprzętów lub urządzeń w okolicach stolicy Dolnego Śląska, może zgłosić się do skupu złomu we Wrocławiu. Tam można liczyć na uczciwą wycenę i odbiór wielu rodzajów złomu, w tym także na skup metali kolorowych. Jednak, aby przekonać się, jaka jest aktualna cena złomu, warto wcześniej zadzwonić. Problemem nie są także ograniczone możliwości załadunkowe posiadanego samochodu. Wystarczy zmówić transport w firmie zajmującej się skupem złomu, aby bezpiecznie trafił on do skupu.

Przeczytaj także:  Nie tylko Czarny Piątek! Zakupy on-line to codzienne optimum

Ceny złomu – optymistyczne prognozy

Prognozy cen złomu rysują się dość optymistycznie dla tych, którzy będą chcieli go sprzedać. Według analityków spada globalny popyt na ropę, podobnie jak nakłady na jej wydobycie. Dlatego też inne surowce mają większy potencjał do wzrostów ceny. Jak twierdzą specjaliści giełdowi, metale nieszlachetne mają o wiele większą szansę na wzrost w krótkim terminie niż inne surowce. Wszystko wskazuje zatem na to, że w najbliższym czasie sprzedaż metali do ich skupu będzie przynosiła ich właścicielom relatywnie duże przychody.

Czy wiesz, że…

Skupy złomu nie przyjmują rzeczy, które mogły być pozyskane w wyniku kradzieży, czyli na przykład znaków drogowych, fragmentów torów lub trakcji kolejowych.

Jeśli szukasz ekologicznego wywozu gruzu w Zielonej Górze lub kontenerów na gruz w Nowej Soli, sprawdź naszą ofertę.

Avatar

EduInfo

About Author

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mogą Ci się spodobać

Nowości

Jak tanio zmienić wystrój w kuchni?

Kuchnia jest to pomieszczenie w domu, w którym zazwyczaj spędzamy bardzo dużo czasu. Aranżacja tego miejsca szybko może się więc
Nowości

Kuchnia idealna – jak ją urządzić?

Kuchnia jest pomieszczeniem w domu, które nazywane jest sercem w domu. Warto przy urządzaniu tego wnętrza pamiętać, aby było dostosowane