Wisząca lampka – jak samodzielnie ją przygotować?

przez EduInfo 1 418 views0

Lampka wisząca

Lampa wisząca z pewnością wzbogaci aranżację każdego pomieszczenia, w którym ją zastosujesz. Postanowiliśmy przygotować dla Ciebie krótką instrukcję, dzięki której będziesz w stanie wykonać taką lampkę samodzielnie bez wydawania większych pieniędzy w sklepie. Taka lampka doskonale sprawdzi się nad stołem w jadalni czy w salon. Nasza lampka będzie wykonana z tkaniny, niemniej jednak można pokusić się o wersję w butelkach, czy słoikach.

Przygotowujemy abażur

Być może na samym początku może Ci się to wszystko wydawać trudne, niemniej jednak wcale tak nie jest. Najpierw musisz wybrać tkaninę oraz wszystkie dodatki, które będą znajdowały się na lampie. To ważne, bowiem jeśli ma ona pełnić funkcję dekoracyjną, to musi się wyróżniać i budzić jak najlepsze emocje.

Niekoniecznie musisz decydować się na małe rozmiary lampki, bowiem większa lampa dodatkowo spotęguje wrażenie eleganckiego wykonania i kosztowności takowego elementu wyposażenia.

Wisząca lampka – instrukcja wykonania

Do przygotowanego stelaża lampy należy odpowiednio przyciąć materiał z 3 cm zakładkami po obu stronach. Na całość nakładamy fizelinę i wszystko prasujemy żelazkiem.

W kolejnym kroku należy do dolnej oraz górnej krawędzi fizeliny przykleić taśmę dwustronną. Następnie, tak przygotowaną tkaninę, owiń wokół stelaża i przyklej jej brzeg do taśmy klejącej.

Boczną krawędź abażuru należy połączyć poprzez zaprasowanie żelazkiem. Ostatnim etapem będzie udekorowanie lampy różnymi koralikami, czy wstążkami. Tutaj wszystko zależy od Twojej kreatywności, jednakże warto zachować umiar.

Jak więc widzisz, nie jest to specjalnie trudne i zdecydowanie można sobie poradzić przy użyciu podstawowych rzeczy, które zazwyczaj są w każdym domu.

Zobacz również inne inspiracje:

wiszaca-lampka-inspiracje
wiszaca-lampka-pomysly
wiszaca-lampka-pomysl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>