Nowości

Design It! In Silesia – otwarcie wystawy już dzisiaj!

Już dziś będzie można odwiedzić wystawę Design It! In Silesia. Trzecia odsłona kolekcji prezentującej najlepsze realizacje związane ze śląską szkołą designu otwarta będzie od 13 do 27 lipca.

Design na Śląsku – dla początkujących i zaawansowanych

Na przestrzeni XX wieku Śląsk wyrósł na jedno z centrów krajowego designu. Nie da się ukryć, że Katowice wraz z całym województwem od ponad stu lat pozostają gościnną przestrzenią dla wszystkich projektantów, którzy chcieli wprowadzać w życie swoje najbardziej oryginalne pomysły. Nie inaczej jest również w tym roku – organizatorzy z obchodzącego 5. rocznicę istnienia kolektywu Geszeft zapewniają atrakcyjną ekspozycję, która podobnie jak w poprzednich latach skupiać się będzie na jednym aspekcie śląskiego designu.

Indywidualizm to podstawa

W tym roku widzowie będą mogli zapoznać się z realizacjami cechującymi się silnie indywidualnym charakterem, którego kształt jest realizacją ściśle autorskiej wizji danego twórcy. Funkcjonalność prezentowanych wyrobów to nie wszystko, bowiem równie istotna jest domieszka specyficznego szaleństwa, które na drugi plan spycha jego walory estetyczne. Wedle zamysłu organizatorów, na Śląsku nadmierna estetyzacja nie jest priorytetem – bardziej liczyć ma się oryginalność.

Dwa tygodnie ze śląskim designem

Wystawa Design It! In Silesia czynna będzie przez dwa tygodnie począwszy od dzisiaj, a skończywszy na piątku 27 lipca. Podziwiać będzie ją można w galerii Rondo Sztuki ulokowanej w centralnym punkcie Katowic: na Rondzie imienia Jerzego Ziętka. Więcej informacji znaleźć można pod adresem http://www.rondosztuki.pl/wydarzenie.php?id=743.

Przeczytaj także:  Poszukujesz prezentów na święta? Zobacz jak uniknąć stresu na zakupach
Avatar

EduInfo

About Author

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mogą Ci się spodobać

Nowości

Jak tanio zmienić wystrój w kuchni?

Kuchnia jest to pomieszczenie w domu, w którym zazwyczaj spędzamy bardzo dużo czasu. Aranżacja tego miejsca szybko może się więc
Nowości

Kuchnia idealna – jak ją urządzić?

Kuchnia jest pomieszczeniem w domu, które nazywane jest sercem w domu. Warto przy urządzaniu tego wnętrza pamiętać, aby było dostosowane