Design It! In Silesia – otwarcie wystawy już dzisiaj!

przez EduInfo 3 522 views0

Już dziś będzie można odwiedzić wystawę Design It! In Silesia. Trzecia odsłona kolekcji prezentującej najlepsze realizacje związane ze śląską szkołą designu otwarta będzie od 13 do 27 lipca.

Design na Śląsku – dla początkujących i zaawansowanych

Na przestrzeni XX wieku Śląsk wyrósł na jedno z centrów krajowego designu. Nie da się ukryć, że Katowice wraz z całym województwem od ponad stu lat pozostają gościnną przestrzenią dla wszystkich projektantów, którzy chcieli wprowadzać w życie swoje najbardziej oryginalne pomysły. Nie inaczej jest również w tym roku – organizatorzy z obchodzącego 5. rocznicę istnienia kolektywu Geszeft zapewniają atrakcyjną ekspozycję, która podobnie jak w poprzednich latach skupiać się będzie na jednym aspekcie śląskiego designu.

Indywidualizm to podstawa

W tym roku widzowie będą mogli zapoznać się z realizacjami cechującymi się silnie indywidualnym charakterem, którego kształt jest realizacją ściśle autorskiej wizji danego twórcy. Funkcjonalność prezentowanych wyrobów to nie wszystko, bowiem równie istotna jest domieszka specyficznego szaleństwa, które na drugi plan spycha jego walory estetyczne. Wedle zamysłu organizatorów, na Śląsku nadmierna estetyzacja nie jest priorytetem – bardziej liczyć ma się oryginalność.

Dwa tygodnie ze śląskim designem

Wystawa Design It! In Silesia czynna będzie przez dwa tygodnie począwszy od dzisiaj, a skończywszy na piątku 27 lipca. Podziwiać będzie ją można w galerii Rondo Sztuki ulokowanej w centralnym punkcie Katowic: na Rondzie imienia Jerzego Ziętka. Więcej informacji znaleźć można pod adresem http://www.rondosztuki.pl/wydarzenie.php?id=743.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>