Komu powierzyć prowadzenie księgowości małych i średnich przedsiębiorstw?

przez EduInfo 3 970 views0

księgowość małych i średnich przedsiębiorstw

Zgłoszenie w CEIDG zgłoszenia o rozpoczęciu działalności wiąże się również z koniecznością wybrania odpowiedniej formy rozliczania naszej firmy. Która z nich będzie najlepsza, jeśli chodzi o księgowość małych i średnich przedsiębiorstw?

Oszczędności w samodzielności

Kiedy decydujemy się na założenie własnej firmy, jednym z największych wyzwań stojących przed młodym, ambitnym przedsiębiorcą staje się problem zapewnienia odpowiedniej formy rachunkowości pozwalającej rozliczyć działalność przedsiębiorstwa związaną z obowiązkami podatkowymi. Możliwości jest kilka i wszystkie z nich są uzależnione od ostatecznego rozmiaru naszej firmy. W połączeniu ze sprawnym zarządzaniem deklarowanymi przychodami działania okołopodatkowe mogą nam zapewnić z jednej strony oszczędności, z drugiej zaś pozwolić na sprawne przeprowadzenie całego procesu.

Prowadzenie księgowości małych i średnich przedsiębiorstw

Warto poważnie przemyśleć księgowość małych i średnich przedsiębiorstw prowadzoną samodzielnie – działania tego typu mogą przysporzyć wiele problemów. Co jednak w sytuacji, gdy jesteśmy małą firmą i nie posiadamy środków na utrzymanie działu rachunkowości w naszej firmie. Własny dział księgowości to wydatek, który największe korzyści przyniesie przede wszystkim dużym przedsiębiorstwom, które zatrudniają co najmniej kilkadziesiąt osób, a z fiskusem rozliczają się na podstawie tzw. pełnej księgowości (pełnych ksiąg rachunkowych).

Biuro rachunkowe – rozliczanie z pełną kontrolą

Dla małych firm doskonałym pomysłem będzie zatem powierzenie rozliczania dochodów biurom rachunkowym. Wiąże się to przede wszystkim z szybkim działaniem i pełną kontrolą nad wydatkami i dochodami przedsiębiorstwa. Do tego dochodzi możliwość prowadzenia tzw. księgowości uproszczonej, kiedy to z fiskusem rozliczamy się przy pomocy książki przychodów i rozchodów (KPiR), z pominięciem prowadzenia pełnych ksiąg rachunkowych.

 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>