Edukacja

Najciekawsze muzea interaktywne w Polsce!

muzeum-interaktywne

Postęp technologiczny możemy zauważyć w każdym aspekcie życia. Nowoczesne rozwiązania zwiększają komfort codziennych czynności, ale również dostarczają niepowtarzalnej rozrywki i umilają czas wolny. Jednym z doskonałych przykładów są interaktywne muzea, które całkiem zmieniają dotychczasowe zwiedzanie obiektów historycznych oraz artystycznych. Zobacz najciekawsze muzea w Polsce, które zagwarantują zabawę na wiele godzin.

 1. Muzeum interaktywne Kotłownia

Zabytkowa kotłownia mieści się w Białej Fabryce Ludwika Geyera w Łodzi, które należy do najnowsza części Centralnego Muzeum Włókiennictwa. Dla zwiedzających czekają multimedialne efekty, które ukazują fabrykę w latach jej świetności.  Spacerując po muzeum można zobaczyć maszynę parową oraz stuletni selfaktor, którym towarzyszą wizualizacje i efekty dźwiękowe. Aby zwiedzający nie zgubili się w zawiłych korytarzach, wystawione są duże ekrany dotykowe, które pokazują trasę wraz z ciekawostkami historycznymi i wskazówkami.

muzeum-włókiennictwa-kotłownia

Źródło: muzeumwlokiennictwa.pl

 1.  Muzeum Browaru Żywiec

Muzeum, jak nazwa wskazuje, znajduje się w Żywcu w wykutych skałach podziemnych. Zwiedzający mogą zobaczyć 18 świetnie zagospodarowanych pomieszczeń piwnicznych, gdzie przedstawiona jest historia powstania piwa. Jest to prawdziwa podróż w czasie, a liczne efekty ułatwiają zrozumienie procesów zachodzących w browarni.

muzeum-browar

Źródło: muzeumbrowaru.pl

 1. Energetyczne Centrum Nauki

Muzeum wraz z interaktywną wystawą znajduje się w Kielcach, w województwie świętokrzyskim. Dowiemy się tutaj jak powstaje energia, na czym polega spalanie węgla oraz czym charakteryzuje się paliwo do samochodu. Centrum Nauki jest największą i zarazem niezwykle ciekawą placówką edukacyjną, gdzie zwiedzający mogą przeprowadzać własne eksperymenty w laboratorium oraz zobaczyć interaktywną makietę Kielc.

muzeum-energetyczne

Źródło: ecn.kielce.pl/

 1. Hydropolis – Centrum Wiedzy o Wodzie

Wrocławskie Hydropolis to młode muzeum interaktywne o wodzie. Nowoczesna forma edukacji o naturalnych zasobach wodnych w środowisku oraz w życia każdego człowieka zaskoczy każdego. Na terenie 4tys km2 znajduje się ponad 400 urządzeń multimedialnych, w tym dziesiątki filmów i animacji, a zwiedzanie rozpoczyna się niesamowitą projekcją sferyczną na globie, ukazujących dzieje planety w 360 stopniach!

Przeczytaj także:  Jak nauczyć się programowania? Trzy źródła wiedzy

hydropolisŹródło: hydropolis.pl

 1. Park Nauki i Ewolucji Człowieka

„JuraPark”, czyli centrum wykopalisk paleontologicznych znajduje się w miejscowości Krasiejów. Zwiedzający zabierani są w podróż przez 66 milionów lat ludzkiej ewolucji, która wzbogacona jest przez liczne efekty multimedialne. Muzeum zwiedza się w specjalnych okularach, dzięki którym wystawa przypomina kino 4D, gdzie pojawiają się wirtualne ciekawostki oraz aminowane postacie.

muzeum-krasiejówŹródło: juraparkkrasiejow.pl

Avatar

EduInfo

About Author

1 Comment

 1. Avatar

  Marta

  6 maja 2021

  W Hydropolis jest ekstra, polecam szczególnie rodzinom z dzieciakami. <3

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mogą Ci się spodobać

Edukacja

II edycja ogólnopolskiego Konkursu Literackiego na powieść dla młodzieży Wydawnictwa TELBIT

Zapraszamy wszystkich autorów – znanych, mniej znanych i debiutantów do nadsyłania utworów na Konkurs Literacki, w którym główną nagrodą jest 5000
Edukacja

PALINDROMY, czyli jak połączyć intelekt z dowcipem

Nie tylko intelektualiści korzystają z uroków palidromów. Coraz częściej stają się one prawdziwą uciechą dla zwolenników łączenia humoru z intelektualnym